3 לוחמים נהרגו בהיתקלות בגבול מצרים; הרמטכ"ל: "מתחקרים ביסודיות"

שלושה לוחמים נהרגו בגבול מצרים

הלוחמים שנהרגו הם סמ"ר אוהד דהן וסמל ליה בן נון. טרם הותר לפרסום שמו של לוחם נוסף שנהרג בתקרית • המחבל, שוטר מצרי, חדר לשטח ישראל הרג לוחם ולוחמת וחוסל כעבור שעות • גורמי ביטחון מצריים לרויטרס: ישראל ומצרים מתואמות בחקירת התקרית
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
גבול מצרים
צילום: דובר צה"ל

הרמטכ"ל, רא"ל הרצי הלוי, קיים הערב (שבת) הערכת מצב בזירת התקרית הביטחונית, בה נהרגו היום שלושה לוחמי צה"ל. "מדובר באירוע קשה", אמר הרמטכ"ל. "אנו מתחקרים את האירוע בצורה יסודית ומעמיקה, יחד עם צבא מצרים ונפיק את הלקחים הנדרשים".

לוחם צה"ל שנפל בצהריים בגבול מצרים הוא סמ"ר אוהד דהן, בן 20 מאופקים. הוא נהרג במהלך סריקות אחר המחבל שהרג את סמל ליה בן נון, בת 19 מראשון-לציון, ולוחם נוסף ששמו עדיין לא נמסר לפרסום.

הלוחמים שהיו לצד סמ"ר דהן חתרו למגע, ירו במחבל והרגו אותו. סמל-ראשון דהן שירת בגדוד ''קרקל'' והיה בחבורת הפיקוד הקדמית של מפקד חטיבת '"פארן". סמל בן נון שירתה בגדוד "ברדלס". השניים הועלו בדרגה לאחר מותם. טרם נמסרו פרטים על מועדי ההלוויות.

בעקבות האירוע מסר דובר הצבא המצרי כי איש ביטחון שאמון על אבטחת הגבול רדף אחר מבריחי סמים. "במרדף, הוא חצה את מחסום האבטחה והחלו חילופי אש, שבהם נהרגו שלושה אנשי ביטחון ישראלים ונפצעו שניים אחרים. איש הביטחון המצרי נהרג בחילופי האש. תנחומינו למשפחות ההרוגים", נכתב בהודעה.

התקרית הביטחונית בגבול מצרים

  • 02:30 - צה"ל סיכל ניסיון הברחת סמים, 3 ק"מ מגבול ישראל מצרים, בין הר חריף להר שגיא
  • 09:00 - לוחמת ולוחם צה"ל אותרו שרועים ליד עמדת שמירה עם פציעות ירי, על ידי כוח צה"ל שהוקפץ למקום
  • 11:50 - חייל צה"ל נהרג במהלך חילופי אש עם המחבל - שחוסל. נגד צה"ל נפצע קל ופונה לקבלת טיפול רפואי

גורם ישראלי שמעורה בפרטים מסר לכאן חדשות כי המצרים העבירו מסרים לישראל שהם לא ידעו על כוונות השוטר, וכי אינם קשורים לאירוע. על פי הגורם, המצרים הביעו נכונות לסייע בחקירה. במקביל, גורמי ביטחון מצריים מסרו לסוכנות הידיעות רויטרס כי ישראל ומצרים מתואמות בחקירת התקרית.

האזור עצמו סמוך למכשול הביטחוני, מאופיין בשנים האחרונות ככזה שבו פועלים מבריחי סמים ממצרים לישראל. בלילה כוחות הביטחון סיכלו באזור הברחת סמים בשווי מיליון וחצי שקלים. על פי צה"ל, במהלך סריקות, שעות לאחר האירוע, זוהה המחבל בשטח ישראל ותוך כדי איגוף של כוח מפקד החטיבה המחבל נהרג בהיתקלות. כוחות צה"ל סורקים גם עכשיו את הגזרה. לפי ההערכות, המחבל שנהרג הוא המחבל שעשה את הפיגוע. "אנחנו בקשר עם הצבא המצרי ועם השלטון בקהיר", הסביר דובר צה"ל.

דובר צה"ל, תת אלוף דניאל הגרי התייחס לתקריות ואמר כי "בשעה 2:30 בלילה סוכלה הברחת סמים, שלושה קילומטרים מגבול ישראל מצרים, בין הר חריף להר שגיא, לעמדת הלוחמים ההרוגים. ליד האזור של ההברחה נמצאו סולמות שבהם השתמשו המבריחים. בין השעה 6:00 ל-07:00 בבוקר נמצאו שני הלוחמים, לוחמת ולוחם, כשהם שרועים ליד העמדה עם פציעות ירי. השניים אותרו על ידי כוח שהוקפץ למקום כי הם לא עלו בקשר".

על הפער בין הזמן שבו נשמע ירי לבין מציאת הלוחמים מסר תא"ל הגרי כי "אנו עדיין חוקרים מתי הלוחמים נורו, הלוחמים עלו לעמדה בשעה 21:00 לפעילות של 12 שעות". שר הביטחון יואב גלנט והרמטכ"ל, רב אלוף הרצי הלוי, ביצעו הערכת מצב עם בכירי כוחות הביטחון וראש הממשלה בנימין נתניהו עודכן בפרטי התקריות.

 

הפופולריים