יותר לוחמים ומתנדבי מד"א: השינויים של בן גביר בקריטריונים לרישיון נשק אישי

השינויים של בן גביר בקריטריונים לרישיון נשק אישי
השר לביטחון הפנים יביא לאישור שורת צעדים לשינוי התבחינים לבקשת הרישיון, כך שיכללו גם לוחמים שאינם בעלי הכשרת רובאי 07 ומתנדבי מד"א. בנוסף חיילי "ישיבות הסדר" ששירתו כלוחמים ונפצעו יוכלו גם הם לקבל רישיון בתנאים מסוימים. בארבעת החודשים האחרונים ניתנו 11,393 רשיונות חדשים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
רישיון נשק
צילום: רישיון נשק

השר לביטחון הפנים איתמר בן גביר פרסם הבוקר (שלישי) את השינויים בקריטריונים לקבלת רישיון לנשיאת כלי נשק פרטי. כחלק מהתוכנית יתבצע שינוי בתבחינים שיאפשרו לכל בעל תעודת לוחם ולחיילי ישיבות הסדר בתנאים מסוימים. בנוסף מתנדבי מד"א יכללו לראשונה בתבחין "מתנדבים בכוחות ההצלה". המהלך יובא לאישור כתקנות בוועדה לביטחון לאומי בכנסת. 

בן גביר קיים דיון בנושא בהשתתפות מנכ"ל המשרד לביטחון לאומי שלמה בן אליהו, נציגי משטרת ישראל וגורמי המקצוע מהאגף לרישוי ופיקוח כלי ירייה במשרד לביטחון לאומי. בין השאר הוחלט לעדכן את תבחין "שירות בכוחות ביטחון", שעד כה התייחס לבוגר הכשרת רובאי 07 בלבד. כעת הוא צפוי ללכלול את כלל החיילים המחזיקים ב"תעודת לוחם" על פי ההגדרה שנקבעה על ידי צה"ל. מה שיכלול לוחמי חיל השריון, תותחנים, הנדסה קרבית, לוחמי מג"ב ועוד. 

שינוי נוסף יהיה בתבחין "עובדים ומתנדבים בגופי הצלה" כך שיאפשר גם למתנדבי מד"א בעלי ותק של שנה להגיש בקשה לקבלת רשיון נשק פרטי ולא רק עובדי הארגון. בן גביר הנחה לבחון לאפשר לחיילי ישיבות ההסדר ולחיילים שלא השלימו את שירותם הצבאי בגין פציעה וכדומה להגיש בקשה לקבלת רישיון, כל עוד הם עומדים בשלושה תנאים מצטברים: מעל גיל 21, שירתו שנה כלוחמים בצה"ל וגרים, לומדים או עובדים בישוב זכאי.

מפברואר 2023, החל מבצע לצמצום זמני המתנה לקבלת רישיון לנשיאת כלי ירייה פרטי. במסגרתו המבצע ניתנו עד כה 14,073 אישורים מותנים, בוצעו 16,620 ראיונות, הוגשו 17,766 בקשות וניתנו 11,393 רישיונות לנשיאת כלי יריה פרטי.

השר בן גביר מסר כי "מה שאנחנו עושים כאן, זה מהלך של הצלת נפשות, לאפשר לחיילים המשרתים בכוחות הביטחון, חיילי הסדר ומתנדבים במד״א לתת מענה בזמן אמת ולהציל חיים. ובנוסף אנחנו מתקנים עוול של שנים ומאפשרים ללוחמים שמגינים על מדינת ישראל, להגן על עצמם ועל חייהם וחיי משפחתם".

הפופולריים