חתכו גדרות והעמיסו 25 ארגזי תחמושת: כך בוצעה הגניבה מצאלים

חתכו גדרות והעמיסו 25 ארגזים: כך בוצעה הגניבה מצאלים

שני אזרחים ישראלים נעצרו על בסיס מודיעין של שב"כ, פחות מ-24 שעות אחרי הפריצה לבסיס. כלל התחמושת הוחזרה לידי כוחות הביטחון • קצין בכיר: "נכשלנו"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
גניבת נשק מבסיס צאלים
צילום: שב"כ

גניבת התחמושת מצאלים: הרמטכ"ל הרצי הלוי וסגנו אמיר ברעם הגיעו היום (רביעי) לצאלים כדי לתחקר בעצמם את אירוע הגניבה. קצין בכיר מסר לכאן חדשות כי "התוצאה מרשימה אבל אנחנו מתייחסים לאירוע הזה בראיה שהתחמושת נגניבה. האירוע הזה הוא כשלון. למרות השקעה של מצלמות, תשתיות ועוד אמצעים לא הצלחנו לעצור את הגניבה".

הקצין הוסיף כי מלבד הגנה על הבונקרים והתחמושת, הצבא שם דגש על פעילות בשטחי אש, שכן שם קרו רוב האירועים בשנים האחרונות. בנוסף, פועלים בצבא גם עם המגזר הבדואי כדי לחזק את תחושת הישראליות בכפרים שלהם, בדגש על היר הדאג'. מלבד פעילות הצבא, אמר הקצין הבכיר כי נבדקת האפשרות שחלק מהגניבות מתבצעות בשיתוף פעולה של חיילים מהבסיסים, עקב הערך הכלכלי.

שני אזרחים ישראלים תושבי הנגב נעצרו בחשד שפרצו לבסיס צאלים אתמול וגנבו 26 אלף קליעים - כך הותר הבוקר לפרסום. כל התחמושת שנגנבה הוסגרה במסגרת חקירת השניים בשב"כ. החשודים נעצרו על בסיס מודיעין מדויק של שב"כ במסגרת פעילות של הארגון בשיתוף מצ"ח, מחוז דרום במשטרת ישראל, מג"ב וצה"ל. כל התחמושת שנגנבה נתפסה במסגרת הפעילות, והוחזרה לידי כוחות הביטחון. המקרה התגלה במהלך סריקות שביצעו המפקדים בבסיס שזיהו את הפריצה באחד הבונקרים.

גורמי צבא מסרו כי בשנה האחרונה סוכלו או שובשו עשרות נסיונות פריצה וגניבה ממחנות צה"ל והצבא משקיע משאבים לשיפור תשתיות הגנה במחנות. לדברי הגורמים, "עוד בתקופת כהונתו של הרמטכ"ל הקודם קודמה בצה"ל תכנית עבודה משמעותית והוחלט על שורת צעדים מרכזיים שיינקטו לשיפור וחיזוק הגנת הבסיסים הכוללים תצפיות, טכנולוגיה, פרוייקט "עין צופיה" למיגון בונקרים ונשקיות וקיום מאות ביקורות. כמו כן הוחלט להקים מערך הגנת מחנות שיפעל תחת המשטרה הצבאית". 

הפופולריים