חשיפת כאן חדשות

חשיפה: חיזבאללה הקים עמדה צבאית בתוך שטח ישראל

חשיפה: חיזבאללה הקים עמדה צבאית בתוך שטח ישראל
הדבר התגלה ונאמר לרה"מ נתניהו בדיון של ועדת החוץ והביטחון. על פי הנאמר, ארגון הטרור הקים שני אוהלים בשטח ישראל ובהם חמושים. דובר צה"ל: "הנושא מוכר ומטופל"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
תיעוד עמדת חיזבאללה בישראל
צילום: מתוך המכתב ששיגר ארדן למועצת הביטחון באו"ם

במהלך דיון שנערך בשבוע שעבר בוועדת החוץ והביטחון של הכנסת, נחשף כי כוח של חיזבאללה פלש לתוך שטחה הריבוני של מדינת ישראל בגזרת הר דב, והקים בו עמדה צבאית חמושה. כך פורסם היום (רביעי) לראשונה בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב.

הדברים התגלו ונאמרו על ידי כמה חברי כנסת בדיון שנערך ביום שלישי שעבר בוועדה, בהשתתפותו של ראש הממשלה בנימין נתניהו. חברי הכנסת הפנו את תשומת ליבו של ראש הממשלה לאירוע חריג וחמור שמתרחש בגבול הצפון. על פי מה שנאמר בדיון, בשבועות האחרונים כוח של חיזבאללה חצה את הקו הכחול בהר דב והקים בתוך שטח ישראל שני אוהלים. את העמדה מאייש חיזבאללה באמצעות כמה אנשים חמושים מצידו (בין שלושה לשמונה) ששוהים במקום מול חיילי צה"ל בתוך שטחה הריבוני של מדינת ישראל.

כוחות צה"ל זיהו את הקמת האוהלים בזמן אמת,  אולם לא רצו לפרסם את הסיפור כדי לא להעצים את הפרובוקציה, דבר שעלול היה להקשות על חיזבאללה לרדת מהעץ. בישראל רואים באירוע פרובוקציה של חיזבאללה, ומנסים לפעול לפתרון האירוע בערוצים מדיניים באמצעות משרד החוץ. האירוע מטופל בדרגים דיפולמטים-מדיניים על ידי משרד החוץ ויוניפ"יל (כוח האו"ם הזמני בלבנון). תגובת דובר צה״ל: "הנושא מוכר ומטופל אל מול כלל הגורמים הרלוונטים".

יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, הגיב לפרסום וכתב: "​​ממשלה חלשה, מפוחדת, שמפגינה רפיסות יום יום. הפלישה של חיזבאללה לשטח ריבוני של מדינת ישראל והיעדר תגובה צה"לית, משקפים את היכולות האמיתיות של ממשלת 'הימין' על מלא. ממשלה שמפקירה את ביטחון אזרחיה על בסיס יומי, לא ראויה להמשיך ולכהן". 

הפופולריים