מח"טים באיו"ש לרמטכ"ל: הפשיעה הלאומנית מסלימה את המצב ומסיטה כוחות מטיפול בטרור פלסטיני

מח"טים באיו"ש באזהרה לרמטכ"ל עקב הפשיעה הלאומנית
מפקדי החטיבות הציגו בפני רא"ל הרצי הלוי את המורכבות של האירועים הללו והצורך בשליחת קצינים בכירים אליהם עקב האחריות והרגישות הנדרשות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הרמטכ"ל הרצי הלוי
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

הרמטכ"ל, רב אלוף הרצי הלוי, קיים ביום ראשון שיחה עם מפקדי חטיבות באגודת יהודה ושומרון עקב האירועים החמורים של פשיעה לאומנית. כך פורסם היום (שלישי) בכאן חדשות. המח"טים הזהירו ואמרו כי הפרעות של היהודים מסלימים את המצב בשטח ומסיטים כוחות שנועדו למלחמה בטרור פלסטיני. לכאן חדשות נודע גם כי הם הביעו בפניו את מורכבות האירועים ואת הצורך לשלוח לאירועים הרגישים האלה מג"דים בשל האחריות והרגישות הנדרשות בפעילות. 

הרמטכ"ל אמר אתמול בכנס הענקת דרגות אל"מ: "אני גאה מאוד בכל מפקדי החטיבות שלנו ובימים אלה בפרט במח"טים שלנו ביו"ש. מפקדי החטיבות העומדים בראש אנשיהם נילחמים בטרור ושומרים על אזרחי ישראל, תוך שהם מסכנים את חייהם יום יום ונמצאים בראש גם כאשר נדרש למנוע פגיעה בתושבים פלסטינים, לצערי, על ידי אזרחים ישראלים. שתי המשימות משרתות את מדינת ישראל, עשייתם החשובה ראויה לכל הערכה ואני מגבה את המח"טים שלנו באופן מלא ובלתי מתפשר".

מח"ט בנימין, אל"מ אליאב אלבז, גורש אתמול כשהגיע לביקור ניחומים בביתו של הראל מסעוד, שנרצח בפיגוע בעלי ביום שלישי האחרון. מדובר צה"ל נמסר כי חלק מהנוכחים במקום נהגו כלפי המח"ט "באופן שאינו ראוי ואינו מכבד", והוא עזב את המקום. בתיעוד מהמקום נשמעו הנוכחים קוראים לעברו של אלבז "רוצח".

הפופולריים