מקורות פלסטיניים: איראן מעורבת בערעור המצב בשטחי הרשות

מקורות פלסטיניים: איראן מעורבת בערעור המצב בשטחי הרשות
לדברי מקורות במנגנוני הביטחון הפלסטיניים, טהראן מעודדת שיתוף פעולה בין חמאס והג'יהאד האסלאמי • גורמים ברשות הפלסטינית לכאן חדשות: חוששים שסמוטריץ' ובן גביר ינצלו את הפיגוע כדי להעמיק את הפגיעה ברשות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
לוחמים בזירת הפיגוע בחווארה 19.08.23
צילום: פלאש 90

אחרי הפיגוע בחווארה: מקורות במנגנוני הביטחון הפלסטיניים מאשימים את איראן באחריות מסוימת לנעשה בשטחי הרשות. כך פורסם היום (שבת) בחדשות השבת בכאן 11. המקורות אמרו לכאן חדשות שטהראן משלבת ידיים עם חמאס והג'יהאד האסלאמי כדי לערער את היציבות הביטחונית בשטחים. 

לדבריהם, איראן רוצה לשפר את המערך הצבאי של הארגונים הפלסטיניים, ולא רק לעודד את המערך של רצועת עזה. לדברי המקורות, איראן עושה זאת דרך שיתוף הפעולה בין חמאס והג'יהאד האסלאמי.  

בד בבד, גורמים ברשות הפלסטינית אומרים שהם חוששים שהפיגוע יוביל לפעולות נקמה של יהודים, בדומה לפרעות שהיו בחווארה בעקבות הרצח של האחים יניב לפני כחצי שנה. הגורמים הוסיפו שיש חשש ברמאללה שהשרים סמוטריץ' ובן גביר ינצלו את הפיגוע כדי להעמיק את הפגיעה ברשות הפלסטינית ולהוביל לקריסתה. 

הפיגועים האחרונים בחווארה בוצעו על ידי מחבלים שאינם תושבי הכפר, אלא מהאזורים מסביב. המחבלים מגיעים לחווארה מאחר ששם עובר ציר מרכזי שבו נוסעים מרבית הישראלים שגרים באזור. ישראלים רבים מגיעים כדי לאכול או לערוך קניות בכפר. 

הפופולריים