נתפסו עם נשק איראני: 4תושבי המרכז הופעלו על ידי חיזבאללה

נתפסו עם נשק איראני: 4 תושבי המרכז הופעלו ע"י חיזבאללה
בית משפט מחוז מרכז הגיש ארבעה כתבי אישום נגד שלושה תושבי כפר קאסם ותושב לוד בעבירות נשק. מחקירת שב"כ עלה כי חיזבאללה גייס אותם על מנת להפיץ אמצעי לחימה והפעלה של תשתית מבריחים בישראל בהם גורמים פליליים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
החשודים
צילום: תקשורת שב״כ

לבית המשפט המחוזי במרכז הוגשו כתבי אישום באשמת עבירות נשק, נגד שלושה תושבי כפר קאסם ותושב לוד, החשודים במכירת מטען רסס כיווני מסוג "כלימגור" שיוצר באיראן. כפי שפורסם היום (חמישי) בתוכנית הבוקר הזה בכאן רשת ב. בין המעורבים ג'לאל חרסא (28), אחמד עיסא (30), מוחמד עיסא (39), נוח עסאם מכפר קאסם ונוח עאסם (30) מלוד. 

מחקירת שב"כ עלה כי חיזבאללה גייס אותם כדי להפיץ אמצעי לחימה והפעלה של תשתית מבריחים בישראל בהם גורמים פליליים.  

אחד המטענים נרכש על ידי נוח עאסם, ונועד להפעלה כלפי רכבו של פאוזי אבו קטיפאן, כפעולת תגמול על הריגת פארס אבו קטיפאן בחודש ינואר. בתוך מבנה במתחם משפחת אבו קטיפאן שבלוד הכין ג'לאל חרסא יחד עם נוח אלעצם, את המטען להפעלה והסביר לו כיצד להפעילו תוך הנחייה להפעילו כלפי אבו קטיפאן כאשר יצא מרכבו לבדו.

באותו אירוע, עולה כי למחרת הגיעו כוחות בטחון למבנה משפחת אבו קטיפאן. אלעצם ונאשם אחר, יחיא אבו קטיפאן, לקחו מטען אקדח ורובה שהיו במבנה והשליכו אותם מעבר לחומת המתחם כדי להעלימם, אך המטען וכלי הנשק נתפסו על ידי אנשי כוחות הבטחון.

בפרשה נאשם גם מוחמד עיסא שלפני מכירת המטען הוחזק במחסן של משפחתו יחד עם כלי נשק אחרים, וגם אחמד עיסא שנאשם על שסייע בהחבאתו של המטען.

במסגרת פעילות משותפת של שב"כ, משטרת ישראל וצה״ל, נעצרו במהלך חודש יולי מספר אזרחים ישראלים תושבי כפר קאסם, בחשד לקבלת אמל"ח רב ואיכותי. ברשותם אותרו שני מטעני חבלה מתוצרת איראנית ואמל"ח רב נוסף. בפשיטה של כוחות הביטחון על מתחם מגורים בלוד, אותרו אזרחים ישראלים נוספים שהתכוונו להשתמש באחד מהמטענים למטרות פליליות.

 

הפופולריים