פרסום ראשון

המועצה לביטחון לאומי הנחתה שלא לקיים את החלטת בן גביר לשינוי מדיניות הביקורים לאסירים ביטחוניים

המועצה לביטחון לאומי הנחתה שלא לקיים את החלטת בן גביר
בן גביר הנחית על שב"ס את ההנחיה לצמצם את הביקורים כבר לפני שבוע ולא עדכן את נתניהו • הרמטכ"ל, ראש השב"כ ובכירים נוספים הזהירו מפגיעה באסירים בדיון ביטחוני שנערך אתמול בהשתתפות השר
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
איתמר בן גביר
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

המועצה לביטחון לאומי הנחתה את גורמי הביטחון שלא לקיים את החלטת השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר בעניין קיצור הביקורים לאסירים ביטחוניים - עד שיתקיים דיון בעניין אצל ראש הממשלה. כך פורסם הערב (שישי) בתוכנית "חדשות שישי" בכאן 11. שני מקורות ביטחוניים אישרו את ההנחיה.

עוד דווח כי הרמטכ"ל הרצי הלוי, ראש השב"כ רונן בר ובכירים נוספים הזהירו בדיון ביטחוני שנערך אתמול אצל ראש הממשלה בנימין נתניהו: פגיעה באסירים הביטחוניים תוביל להידרדרות בשטח. בדיון נכח באופן חריג גם השר לביטחון לאומי.

בנוסף, השר בן גביר הנחה כבר לפני שבוע את נציבת שב"ס על צמצום הביקורים, והיא הגיבה: לפחות תקיים דיון בנושא. את ההנחיה הוריד השר לשב"ס ללא ידיעת ראש הממשלה.

השר  בן גביר הודיע היום על שינוי מדיניות בביקור משפחות בבתי כלא ביטחוניים בארץ. השר בן גביר הודיע שהביקורים ירדו לתקופה של פעם בחודשיים, ולא פעם בחודש - כפי "ששב"ס אפשר עד כה". לשכת ראש הממשלה הוציאה הודעה בנושא: "מדובר בפייק ניוז. עוד לא התקבלה כל החלטה ולא תתקבל עד לדיון המיוחד בנושא בהשתתפות כלל גופי הביטחון, שקבע רה"מ נתניהו לשבוע הבא". הסוגייה עלתה אתמול במהלך הדיון אצל ראש הממשלה בנימין נתניהו בקריה.

בעקבות הודעת השר, האסירים מאיימים לשבות רעב מ-14 בספטמבר, כך הודיעו נציגיהם לגורמי הביטחון בישראל. גורמים ביטחוניים אמרו לכאן חדשות כי מדובר בחוסר אחריות מוחלטת של השר בן גביר ש"מקבל החלטות ללא התייעצות עם הגורמים המוסמכים שעלולות להביא להתלקחות הזירות - לא רק אצל הפלסטינים, אלא גם בעזה, בדרום לבנון ואצל ערבי ישראל". "מהלך בלי עבודת מטה, לו מתנגדים כל גופי הביטחון, וללא דיון קבינט", הוסיפו הגורמים. 

 

הפופולריים