בניגוד להנחיות: לוחמי צה"ל נכנסו לכפר קאסם והשליכו רימון הלם בשכונת מגורים

אירוע חריג: לוחמי צה"ל השליכו רימון הלם בשכונת מגורים
לוחמי צה"ל נכנסו הלילה לכפר קאסם והשליכו רימון הלם במהלך מרדף אחר שוהים בלתי חוקיים פלסטיניים • בן גביר תקף: "כפר קאסם זו אקס טריטוריה במדינת ישראל?!"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
לוחמים בכפר קאסם
צילום: -

לוחמי צה"ל נכנסו הלילה (שבת) לכפר קאסם והשליכו רימון הלם בשכונת מגורים. זאת, במהלך מרדף אחר שוהים בלתי חוקיים פלסטיניים אשר הצליחו לחדור לתחומי הקו הירוק דרך גדר קו התפר באזור השומרון. בתחקיר ראשוני שנעשה על ידי צה"ל, טענו הלוחמים כי השליכו את הרימון מכיוון שחשו מאוימים לאחר שהוקפו על ידי מספר תושבים שאחד מהם היה חמוש באלה. 

השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר התייחס: "אני קורא את הודעת דובר צה"ל לפיה 'כניסת לוחמים לכפר קאסם היא בניגוד להנחיות' ומשתומם. כפר קאסם היא אקס טריטוריה במדינת ישראל?! אני נותן גיבוי מלא ללוחמים הגיבורים שלנו. תנו לצה"ל לנצח".

מצה"ל נמסר בתגובה: "כניסת חיילים לכפר קאסם הנה בניגוד להנחיות. האירוע מתוחקר והתנהלות הלוחמים תיבדק.מתחקיר ראשוני עולה כי במהלך סיור על גדר התפר הלילה סמוך לכפר עזון שבחטיבת אפרים זוהו שני חשודים שחצו את הגדר. מדיווח ראשוני עולה כי כוח צה"ל ביצע מרדף אחר החשודים לכפר קאסם. עם הגעת הכוחות לכפר זוהו מספר חשודים מהכפר כשאחד מהם אחז באלה.בהמשך, החל עימות בין חלק מהחשודים לבין קצין צה״ל. הקצין החרים את האלה והשתמש באמצעי לפיזור הפגנות לפיזור ההתקהלות. נבדקת הטענה על חמישה אזרחים פצועים. אין נפגעים לכוחותינו".

חבר הכנסת וליד טאהא מרע"מ כתב בחשבון הטוויטר שלו כי תושבי השכונה חשו מאוימים וסברו כי הצבא מתכנן פעולות נגדם: "כניסת חיילים אל תוך עיר באישון לילה וללא תיאום עם המשטרה הינה מעשה חמור ביותר, שבקרב התושבים בעיר כפר קאסם האירוע עורר מחשבות אימה מהעבר! על כן, אני קורא לכל בר דעת לצאת נגד המעשה החמור הזה, ולפעול על מנת למצות את הדין עם החיילים הפושעים, כדי למנוע הישנות מעשים מסוכנים וחמורים כאלה בעתיד".

 

 

 

 

הפופולריים