תמונות הלוויין חושפות: לוח הזמנים בבניית שדה התעופה האיראני בלבנון

תמונות הלוויין חשפו: כך נבנה שדה התעופה האיראני בלבנון
השדה שנמצא 21 קילומטר ממטולה החל להיבנות בנובמבר בשנה שעברה והעבודות הסתיימו לפני כשבועיים. המסלול באורך של 1,200 מטרים ולפי ההערכות ממדיו הקטנים יאפשרו להטיס ממנו מל"טים איראנים או מטוסים קטנים בלבד
צילומי לוויין משדה התעופה האיראני בלבנון
צילום: Copernicus Sentinel

שדה התעופה האיראני בקלעת ג'אבור בדרום לבנון: צילומי לווין חשפו היום (שלישי) את לוח הזמנים בהקמת השדה. מסלול ההמראות והנחיתות של השדה, כ-21 קילומטרים ממטולה, הינו באורך 1,200 מטרים ורוחבו 14 מטרים בלבד. ממדיו הקטנים, על פי הערכות, יאפשרו להטיס ממנו מל"טים איראנים או מטוסים קטנים בלבד.

תחילת העבודות במקום, לפי צילומי הלוויין, החלו בנובמבר 2022 ואת האספלט, אחרי יישור השטח והקמת תשתיות תעופתיות, החלו להניח בתחילת חודש יולי. במהלך חודש אוגוסט, כך נראה לפי צילומי הלווין, הושלמו עבודות סלילת המסלול והקמת מנחת למסוקים. לפני כשבועיים מסלול ההמראות והנחיתות נצבע בסימונים תעופתיים דבר שמעיד על סיום העבודות במקום.

אתמול חשף שר הביטחון גלנט את שדה התעופה בכנס באוני' רייכמן ואמר כי בצילומי לויין ניתן לראות את דגל איראן סמוך למסלול. "מהמסלול מתכנן משטר האייתולות לפעול כנגד אזרחי ישראל. ובמילים אחרות, האדמה- לבנונית, השליטה- איראנית, היעד- ישראל. אם נגיע להתנגשות, לא נהסס להפעיל את עוצמתו הקטלנית של צה"ל-חיזבאללה ולבנון ישלמו מחירים כבדים וכואבים".

הפופולריים