סוריה מאשימה: שני אנשי צבא נהרגו בתקיפה המיוחסת לישראל

סוריה מאשימה: שני אנשי צבא נהרגו בתקיפה המיוחסת לישראל
בהודעה רשמית שפרסם הצבא הסורי נאמר כי התקיפה נעשתה באמצעות טילים ששוגרו מכיוון הים אל עבר אתרים של ההגנה האווירית בטרטוס
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
תקיפה ישראלית בסוריה
צילום: .

סוריה מאשימה כי ישראל תקפה היום (רביעי) עמדה צבאית בפרברי טרטוס שבצפון המדינה. על פי הודעת הצבא הסורי, שני אנשי צבא נהרגו ושישה נפצעו. היעד לתקיפה היו מספר אתרים של ההגנה האווירית באזור והיא בוצעה באמצעות טילים ששוגרו מכיוון הים. בישראל לא התייחסו לדברים. 

מרכז המעקב הסורי לזכויות אדם האופוזיציוני דיווח כי שלושה פעילי חיזבאללה נהרגו בתקיפה, שכוונה לעבר מחסנים השייכים לארגון הטרור הלבנוני בכפר אל-ג'מאסה. לדיווח אין אישור מכל מקור אחר. תחנת הרדיו שאף אם אף המזוהה עם המשטר הסורי דיווחה על 4 פצועים לפחות, בדרגות פציעה שונות. 

עוד דווח סכונות הידיעות הרוסית "ספונטיק" כי מערכות ההגנה האווירית הסורית יירטו את רוב הטילים והפילה אותם לפני שפגעו במטרה. תחנת הרדיו שאף אם אף המזוהה עם המשטר הסורי שידרה: "דיווחים על תוקפנות ישראלית לעבר אזור הכפר אל-ג'מאסה בפרברי דרום טרטוס. אין ידיעות על פצועים. ההגנה האווירית הדפה כמה מהטילים".

אמש, ערוץ איראן אינטרנשיונל, שמקום מושבו בלונדון, דיווח שבתקיפה המיוחסת לחיל האוויר לפני כחודש בסוריה, נהרג מהנדס בצבא סוריה שעסק בפרויקט סודי של חיזבאללה. הפרויקט, כך על פי הדיווח, היה שיתוף פעולה בין סוריה, חיזבאללה ואיראן.

הפופולריים