צה"ל תקף מהאוויר עמדה של חמאס במהלך ההתפרעויות בגבול עזה

צה"ל תקף עמדה של חמאס במהלך ההתפרעויות בגבול עזה
מתפרעים פלסטינים השליכו מטענים וניסו לפגוע בגדר המערכת • אחד המפגינים טען כי הפרות הסדר היו על רקע תנאי האסירים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
-
צילום: קובי ריכטר/ TPS

צה״ל תקף אתמול (שישי) מהאוויר, בשלושה סבבים, עמדה צבאית של חמאס במהלך הפרת סדר אלימה שהתקיימה בסמוך לגדר הגבול ברצועת עזה. לפי דיווחים פלסטיניים, התקיפה הייתה לעבר עמדת פלגים בשכונת א-זיתון במזרח עזה, וכי אין נפגעים פלסטינים.

במהלך הפרת הסדר, מאות פלסטינים הפגינו בצורה אלימה סמוך למכשול הבטחוני בגבול רצועת עזה והבעירו צמיגים, השליכו מטענים מאולתרים וניסו לפגוע בגדר המערכת. כוחות צה"ל, שנפרסו מבעוד מועד לאורך הגדר בגבול הרצועה, הגיבו בירי של גז וירי מדוייק של צלפים לעבר מפירי סדר מרכזיים. מספר פלסטינים נפגעו באיזור הברכיים. בנוסף, פלסטיניים דיווחו על פציעה בידו של עיתונאי ששהה במקום, כתוצאה מפצצת עשן.

תיעוד המהומות ממוקד מלכה

המוחים התאספו ב-4 מוקדים, כאשר המרכזי מביניהם הוא במלכה, סמוך למעבר קרני הישן. שעות לפני תחילת ההפגנות, עלו לרשתות הפלסטיניות תיעודים של מטענים מאולתרים וקריאה לתושבי עזה להגיע למקום. בריאיון לכלי תקשורת זרים, אחד המפגינים טען כי הוא ושאר הפגינים הגיעו למחות נגד על תנאי האסירים. הוא הוסיף כי צה"ל לא ירתיע אותם, עד שימולאו תביעותיהם.

בהפרת סדר נוספת שהתרחשה ביום רביעי בגבול הרצועה, התקרבו מאות פלסטינים למכשול, הציתו צמיגים וידו מטעני חבלה מאולתרים לעבר כוחות צה"ל - שהגיבו באמצעים לפיזור הפגנות. מטען חבלה שניסו חלק ממפרי הסדר להניח על הגדר התפוצץ וגרם למותם של חמישה פלסטינים ועוד נפגעים רבים.

תיעוד פיצוץ המטען בגבול

דובר חמאס חאזם קאסם, אמר כי התקיפות של צה"ל בעזה והפגיעה במפגינים בגבול הרצועה, הן התנהגות פושעת שלא תרתיע את העם הפלסטיני מהמשך המאבק הלגיטימי להשבת זכויותיו.

הפופולריים