שלושה יהודים הפרו את הכללים בהר הבית עוכבו - ושוחררו

שלושה יהודים הפרו את הכללים בהר הבית עוכבו - ושוחררו
ברשתות הפלסטיניות הופץ שהיו עימותים, אך למעשה תקרית אחת שבה נעצר חשוד שהפר הסדר. מעבר לכך ביקרו מאות יהודים בהר ללא אירועים חריגים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
עימותים בהר הבית
צילום: צילום מסך

שלושה יהודים הפרו את הכללים בהר הבית עוכבו - ושוחררו. ברשתות הפלסטיניות הופץ שהיו עימותים, אך למעשה תקרית אחת שבה נעצר חשוד שהפר הסדר. מעבר לכך ביקרו מאות יהודים בהר ללא אירועים חריגים.

בניגוד לדיווחי הפלסטינים, בהר הבית מסתמן אחד החגים השקטים ביותר. עליית היהודים הסתיימה ללא אירועים חריגים. אירוע אחד של עימות עם פעילים מוסלמים שפועלים למען הר הבית שניסו לעשות פרובוקציה באחד מרחובות העיר העתיקה מועצם ברשתות הפלסטיניות ומוצג כעימותים בניסיון להדליק את השטח כמו בחגים בשנים הקודמות.

כלי תקשורת פלסטיניים פרסמו הבוקר תיעודים של עליית יהודים להר הבית לרגל ראש השנה. בתגובה, אמר בכיר בג'יהאד האיסלאמי כי אם הפלישות וההתקפות על אל-אקצא יימשכו בקצב גבוה, אז התגובה על הפלישות למסגד אל-אקצא וסביבתו עדיין פתוחה. הוא הטיל את האחריות על מה שיקרה בימים הקרובים על ישראל והוסיף: "מה שהכיבוש הישראלי והמתנחלים באל-אקצא ובירושלים עושים הוא הכרזת מלחמה על הפלסטינים בפרט ועל המוסלמים בכלל".

במקביל, אמר דובר ארגון חמאס לענייני ירושלים כי העם הפלסטיני מאוחד בהגנה על אל-אקצא ובהתמודדות עם התוקפנות, כלשונו, וישראל לא תצליח לשבור את המשוואה וההתנגדות תימשך עד שהכיבוש ייעלם. הוא הגדיר את "הפלישות של המתנחלים לאל-אקצא" כפעולות טמאות שישראל רוצה באמצעותן לקבל תמונת ניצחון בירושלים.

הפופולריים