פרשת הטנק הגנוב: שני חשודים נעצרו, החשד: רצו לסחור בפלדה

פרשת הטנק הגנוב: שני חשודים נעצרו, החשד: סחר בפלדה
הטנק נגנב מבסיס אליקים בצפון ואותר על ידי שוטרים במגרש גרוטאות בנשר • גורם במשטרה לכאן רשת ב: "הבסיס פתוח לקהל הרחב בזמן החגים, הוא הוצא במוביל" | האזינו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
טנק מרכבה 2 שנגנב
צילום: ללא קרדיט

תושב טבריה ותושב חיפה בשנות ה-40 לחייהם נעצרו היום (רביעי) בחשד למעורבותם בגניבת טנק צבאי משטח אש סמוך למחלף אליקים. מעצרם קרה בהמשך לחקירה סביב הפרשה, המתנהלת במשטרת ישראל ובמצ"ח. הטנק היה ללא אמצעי חימוש, ומערכותיו לא פעלו. בנוסף, הוא היה מוצב בשטח אש, שפתוח למטיילים, והוא שימש ככלי נייח לתרגולות חיילים.

לאחר שמשרד הביטחון קיבל אתמול מידע בדבר טנק שנגנב, פתחה יחידת החקירות של מלמ"ב בחקירה, בשיתוף עם מצ"ח והמשטרה. במהלך הסריקות אחריו, אותר הטנק באתר לאיסוף פלדה באיזור נשר. מדובר בשלדה של טנק מסוג מרכבה 2 שיצא משירות לפני שנים רבות.

האזינו לריאיון המלא עם סנ"צ צחי בן חיים בכאן רשת ב

סגן ניצב צחי בן חיים, מפקד תחנת נשר, סיפר בריאיון לאסתי פרז בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב על הפרטים החדשים העולים מהחקירה: "השטח ממנו נגנב הטנק פתוח לקהל במהלך החגים, וכנראה הוצא על מוביל". בן חיים הוסיף כי המשטרה, בשיתוף עם הצבא ומשרד הביטחון מתייחסים לפרשה החמורה כגניבת אמל"ח. בנוסף, הוא אמר כי בחקירה נבדקים מספר כיוונים, ביניהם הנושא של מכירת פלדה.

הפופולריים