ארגוני הטרור הודיעו על הסלמה, סוכל פיגוע בטווח הזמן המיידי

ארגוני הטרור הודיעו על הסלמה, סוכל פיגוע בזמן המיידי
בכירים בחמאס, בג'יהאד האסלאמי והחזית העעמית נפגשו במטרה לחזק את שיתוף הפעולה • 8 פעילי חמאס שתכננו פיגוע בטווח הזמן המיידי נעצרו • שריפות פרצו בעוטף עזה, חשד שנגרמו מבלוני תבערה • בצה"ל החליטו על תגבור של סיירת גבעתי במרחב אוגדת עזה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
זירת הפיגוע במחסום מכבים 31.08.23
צילום: ג'מאל עוואד, פלאש 90

מקורות פלסטיניים דיווחו הבוקר (ראשון) כי חמאס, הג'יהאד האיסלאמי והחזית העממית סיכמו על הגברת ההסלמה הביטחונית וחיזוק התיאום בין ארגוני הטרור, במהלך פגישה שנערכה אמש בביירות. לפי הדיווחים, בפגישה לקחו חלק סגן מנהיג חמאס סאלח אל-עארורי, מנהיג הג'יהאד האיסלאמי סיאד נח'אלה, סגן מנהיג החזית העממית ג'מיל מוזהר, וכן בכירים נוספים מארגוני הטרור. 

בתוך כך, כוחות הביטחון עצרו שמונה פעילי חמאס מאוניברסיטת ביר זית שתכננו פיגועים בטווח הזמן המיידי. בחקירה עלה כי הפעילים גויסו בידי אנשי חמאס ברצועת עזה וסופקו להם נשק ותחמושת לביצוע פיגועי טרור נגד ישראלים. מבוקש נוסף נעצר במקום אחר בכפר. במהלך הפעילות איתרו הכוחות חומרי הסתה, דגלי חמאס ואמצעים טכנולוגיים.

במקביל, שלושה פיגועי ירי אירעו הבוקר בשומרון. לא היו נפגעים. מחבלים ירו לעבר היישוב חיננית - אותרה פגיעה בחלון בית. גדוד ג'נין של הג'יהאד האיסלאמי נטל אחריות על הירי לחיננית. כמו כן, מחבלים ירו לעבר רכב צבאי באזור אבני חפץ ולעבר עמדה צבאית באזור הכפר שוויכה.

החלון שנפגע מהירי ביישוב חיננית

בתוך כך, כמה שריפות פרצו היום בעוטף עזה. עלה חשד כי הן נגרמו כתוצאה מבלוני תבערה ששוגרו מרצועת עזה. השריפות באות במקביל להתפרעויות הפלסטינים בגבול, שרשמו אתמול את יומן השמיני ברציפות. הממונה על הדוברות בחמאס, חאזם קאסם, רמז כי הפרות הסדר על הגדר לא ייפסקו. בהודעה שפורסמה באתר חמאס הודיע קאסם כי "הצעירים הזועמים" בעזה ובשטחים ימשיכו בפעולותיהם להגנה על מסגד אל-אקצא. הודעה זו באה בהמשך ללקיחת החסות של חמאס אמש על ההתפרעויות בגדר.

בשעות הבוקר נשמעו הדי פיצוצים באזור עוטף עזה, עקב נטרול נפלים מהפרות הסדר שאירעו אתמול בסמוך לגדר הרצועה. מדובר ביום השמיני ברציפות להתפרעויות בגבול עזה. הפורעים הבעירו צמיגים והשליכו מטענים לעבר כוחות צה"ל - שהגיבו בירי של אמצעים לפיזור הפגנות ובירי צלפים.

עקב הפרחת בלוני תבערה לעבר יישובי עוטף עזה, צה"ל תקף מהאוויר שלשום באמצעות מל"טים שתי עמדות חמאס. בנוסף, תקף באמצעות טנק עמדה נוספת, אשר לידה בוצע ירי לעבר לוחמי צה"ל שפועלים לאורך הגבול.

הפופולריים