השר ארבל בפנייה לנתניהו: הפסק את הטיפול במחבלי חמאס בבתי החולים הציבוריים

השר ארבל לנתניהו: הפסק את הטיפול במחבלים בבתי החולים
בפנייה נוספת לרה"מ ביקש שר הבריאות להעביר את המחבלים מטיפול בבתי החולים הציבוריים אל מתקני השב"ס • שב"ס מחמירה את תנאי האסירים הביטחוניים והורתה על ניתוק נקודות החשמל מתאיהם
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יונתן זינדל, פלאש 90
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

שר הבריאות משה ארבל פנה היום (רביעי) לראש הממשלה בנימין נתניהו בבקשה להפסיק את הטיפול במחבלי חמאס בבתי החולים הציבוריים. בנוסף הורה ארבל למנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב לפעול להעברת המחבלים לטיפול במתקני השב"ס ולא בבתי החולים האזרחיים. בעקבות פניית השר, בר סימן טוב שוחח עם מנכ"ל משרד הביטחון. זאת מאחר שהגורם שאחראי על העברת מחבלים לטיפול בבתי חולים הוא צה"ל. בין המשרדים עדיין מתקיים שיח בנושא. דוברות בית החולים סורוקה אישרה לכאן חדשות כי מחבל עזתי מאושפז בבית החולים.

מוקדם יותר היום נציבת שב"ס קטי פרי הורתה לנתק את שקעי החשמל בתאים של האסירים הביטחוניים בבתי הכלא ברחבי הארץ. לאסירים הביטחוניים אין כעת אפשרות להשתמש בטלוויזיות ולהטעין טלפונים ניידים שהוברחו. בשב"ס רוצים למנוע מאסירים שמחזיקים בטלפונים ניידים לבצע פעילות חבלנית עויינת. עוד הורתה הנציבה למנוע מהאסירים את האפשרות להרתיח מים, זאת כדי לבלום אפשרות של פגיעה באנשי סגל.

הפופולריים