"כדי לתמוך בישראל": בריטניה הודיעה על פריסת כוחות במזרח הים התיכון

"תומכים בישראל": בריטניה הודיעה על פריסת כוחות באזור
לשכת ראש הממשלה רישי סונאק הודיעה רשמית כי מטוסי סיור ומעקב בריטיים יחלו לטוס באזור מחר. בשבוע הבא יגיעו ספינות צבאיות של הצי המלכותי וצוותים צבאיים בישראל ובקפריסין יחוזקו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בריטניה
צילום: Suzanne Plunkett - WPA Pool/Getty Images

לשכת ראש ממשלת בריטניה רישי סונאק הודיעה רשמית הערב (חמישי) כי הממלכה תפרוס מטוסי סיור ומעקב ושתי ספינות של הצי המלכותי "כדי לתמוך בישראל". מטוסי סיור ומעקב בריטיים יחלו לטוס באזור מחר, "כדי לעקוב אחר איומים על היציבות האזורית". 

בשבוע הבא יגיעו לאזור שתי ספינות צבאיות של הצי המלכותי, שלושה מסוקים וכוחות מיוחדים של בריטניה. צוותים צבאיים בישראל, קפריסין והאזור יחוזקו. 

ביום ראשון אמר סונאק לראש הממשלה נתניהו שבריטניה עומדת לצידה של ישראל באופן חד-משמעי. בהודעת דאונינג 10 נאמר כי סונאק אשרר שבריטניה תעמוד לצידה של ישראל באופן שאינו משתמע לשתי פנים נוכח מעשי הטרור. סונאק אף הציע לראש הממשלה נתניהו כל סיוע שישראל תזדקק. בהודעה נכתב שראש הממשלה נתניהו הודה לראש הממשלה סונאק על תמיכת בריטניה.

ביום ראשון הודיע שר ההגנה האמריקני לויד אוסטין על סיוע צבאי נוסף שיגיע לישראל בימים הקרובים, בו נושאת המטוסים "ג'ראלד פורד". כ-75 כלי טייס נמצאים על גבי נושאת המטוסים, הנחשבת לגדולה ביותר בצי האמריקני. בנוסף אליה, הצבא האמריקני שלח קבוצת תקיפה - שכוללת ספינות קרב נוספות.

 

 

הפופולריים