פרסום ראשון

המוסד תומך בסגירת אל-ג'זירה: חושף מיקומים של חיילי צה"ל

המוסד תומך בסגירת אל-ג'זירה: חושף מיקומים של חיילי צה"ל
ארגון הביון טוען כי כתבי הערוץ בישראל פוגעים בפעילות הצבא ומסכנים את הכוחות. צמרת הביטחון ומשרד החוץ תומכים בסגירת הערוץ על רקע הסתה - השב"כ מסתייג. ההצעה תעלה הערב בישיבת הקבינט • אל-ג'זירה: "מאשימים אותנו במה שאנחנו לא"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אל ג'זירה
צילום: AP

המוסד תומך בסגירת רשת השידור הטלוויזיונית אל-ג'זירה בישראל, בטענה שהיא פוגעת בפעילות צה"ל ומסכנת את הכוחות הלוחמים. על פי מידע שהגיע היום (שני) לידי כאן חדשות, נטען כי כתבי אל ג׳זירה חושפים את שטחי הכינוס של החיילים בזמן המלחמה בדרום ומיקומים רגישים נוספים. ההצעה לסגור את הערוץ תעלה הערב בישיבת הקבינט.

עם זאת, היועצת המשפטית לממשלה מתנגדת לסגירת הערוץ ואמרה כי יש מניעה משפטית לקידום תקנות החירום לסגירת אל ג'זירה על ידי שר התקשורת.

הרמטכ"ל הרצי הלוי, שר הביטחון יואב גלנט והמל"ל תומכים בסגירת הערוץ, שמושבו בקטר ומשדר בשפה הערבית והאנגלית. כמו כן, גם משרד החוץ הביע תמיכה בסגירתו, על אף שבעבר התנגד נחרצות למהלך שכזה. השב״כ מחזיק בעמדה מסויגת ואומר שקשה לבסס את עבירת ההסתה, אך אין לו התנגדות לסגירת הערוץ בישראל.

רשת אל-ג'זירה הגיבה לחשיפת כאן חדשות: "ישראל מאשימה אותנו במה שאנחנו לא. מתחילת המלחמה שידרנו את כל מסיבות העיתונאים של נתניהו, גלנט והרמטכ"ל. התמונות שאנו משדרים הן אותן תמונות שישראל משדרת. מעולם לא פעלנו נגד הצנזורה, אנו מקפידים להתכתב עם הצבא"

הפופולריים