צה"ל חושף: כ-50 ילדים וקשישים נחטפו, רוב בני הערובה בחיים

צה"ל: כ-50 ילדים וקשישים נחטפו, רוב בני הערובה בחיים
יותר מ-200 חטופים שוהים בשטח ברצועה, בין 200-100 בני אדם מוגדרים עדיין כנעדרים. בצה"ל מוסרים כי נעשים מאמצים לאיתור כל מידע, אך יהיו מקרים שישארו ללא כל פתרון גם בעוד שנים קדימה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ישראל במלחמה - עוטף עזה
צילום: חיים גולדברג, פלאש 90

צה"ל פרסם הערב (חמישי) נתונים חדשים על אודות החטופים והנעדרים מתחילת המלחמה. מתוך 203 חטופים שידועים למערכת הביטחון, כ-30 הם ילדים עד גיל 18, וכ-20 הם קשישים מעל גיל 60. נוסף לחטופים, שוהים ברצועה כ-200-100 ישראלים שעדיין מוגדרים נעדרים - זאת לעומת 3,000 בני אדם שהוגדרו נעדרים ביום הראשון למלחמה.

צה"ל עדכן כי רוב החטופים השוהים ברצועה נמצאים בין החיים, אך ציין כי ישנן גופות שנחטפו. על פי הערכות, רוב הגופות מצויות בידי חמאס, אך חלקן בידי הג'יהאד האסלאמי והיתר נחטפו על ידי תושבים המזוהים עם חמאס. צה"ל הבהיר כי יש גופות שטרם זוהו ואף גופות שטרם נאספו מהשטח, כשהצבא ממשיך לערוך פשיטות קרקעיות בגבול כדי לאסוף גופות נוספות. כחלק מכך, אתמול נאספו כ-90 גופות משטח הרצועה, רובן של מחבלים והשאר של אזרחים ישראלים. 

בצבא מוסיפים כי למרות המאמצים הגדולים לאיתור כל שביב מידע בנוגע לחטופים ולנעדרים, ההערכה הינה כי סביר להניח שיהיו עוד לא מעט מקרים לא פתורים, ולא יהיה מידע בנוגע לכל הנעדרים גם עוד שנים קדימה. לפיכך, בצה"ל מודים כי המצב הרבה יותר מורכב מאשר במלחמת יום הכיפורים.

קצין שאחראי על היחידה לפינוי גופות של ישראלים סיפר לכאן חדשות שכ-250 גופות נוספות של יהודים אותרו בין הקיבוצים ביממה האחרונה וטרם פונו. הגופות זוהו באמצעות מטוס של חיל האוויר שחג מעל העוטף, וסיפק מיקומים לצוותי היחידה שאחראית לפינויים. 

הפופולריים