היום ה-14 למלחמה

יהודית ונטלי רענן שוחררו משבי חמאס ונמצאות בשטח ישראל

יהודית ונטלי רענן שוחררו משבי חמאס ונמצאות בשטח ישראל
כוחות צה"ל והממונה על החטופים והנעדרים, גל הירש, קיבלו את השתיים בגבול הרצועה • דובר צה"ל אחרי שחרור החטופות: ממשיכים להיערך לשלבים הבאים • חמאס: נערכים לסיים את עניין החטופים האזרחים • עדכונים שוטפים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יהודית ונטלי רענן
יהודית ונטלי רענן צילום: ללא

חמאס שחרר הערב (שישי) שתי חטופות בעלות אזרחות ישראלית-אמריקנית, יהודית רענן, בת 59, ובתה נטלי, שתחגוג ביום שלישי את יום הולדתה ה-18. כוחות צה"ל והממונה על החטופים והנעדרים, גל הירש, קיבלו את השתיים בגבול הרצועה והן בדרכן לנקודת מפגש בבסיס צבאי במרכז הארץ, שם מחכים להן בני משפחתן.

משפחות החטופים מבקשות: עזרו לנו - מחזירים אותם הביתה, פרויקט מיוחד

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

יהודית ונטלי רענן שבו בעת האחרונה לישראל משיקגו, כדי לבנות בישראל את חייהן בישראל. בעת שחיפשו דירה התגוררו השתיים בקיבוץ נחל עוז ליד בני משפחתם, ונחטפו בידי חמאס במתקפה.

בהודעת הזרוע הצבאית של חמאס נמסר כי "מתוך היענות למאמצים הקטריים הזרוע הצבאית של הארגון שיחררה את השתיים מסיבות הומניטריות, וכדי להוכיח לעם האמריקני ולעולם שהטענות של הנשיא ביידן וממשלו הפשיסטי טועים ומטעים". בהודעה רשמית שפרסם אחרי השחרור מסר חמאס כי הארגון פועל מול המתווכים "לביצוע החלטת חמאס לסיים את עניין החטופים האזרחים, בכפוף לנסיבות הביטחונית המתאימות".

דובר שר החוץ הקטארי אמר לכאן חדשות כי המדינה "תמשיך את השיח עם ישראל ועם חמאס" והוסיף: "מקווים שהמאמצים שלנו יובילו לשחרור של כל האזרחים החטופים בעלי כל אזרחות". ראש הממשלה נתניהו מסר: "שתיים מהחטופות שלנו בבית. לא מרפים מן המאמץ להשבת כל החטופים והנעדרים, ובמקביל - ממשיכים להילחם עד לניצחון".

נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן פרסם הודעה ואמר כי "האזרחיות האמריקניות עברו סבל קשה בשבועיים האחרונים, ואני שמח שיתאחדו בקרוב עם משפחתן, שפחדה לחייהן". עוד אמר כי יהודית ונטלי "יקבלו את כל התמיכה שיזדקקו לה מהממשל האמריקני כדי להתאושש ולהחלים". ביידן גם הודה לשלטון הקטארי ולממשלת ישראל על שיתוף הפעולה.

דובר צה"ל, תא"ל דניאל הגרי, אמר הערב בתדריך כתבים כי צה"ל ממשיך להיערך לשלבי המלחמה הבאים. עוד קודם לכן מסר גורם ישראלי לכאן חדשות כי שחרור החטופות נועד כדי ללחוץ על ישראל לדחות את הכניסה הקרקעית.

הפופולריים