דיווח: שבועות לפני מתקפת חמאס - מאות מחבלים קיבלו אימוני לחימה מיוחדים באיראן

דיווח: איראן אימנה מאות מחבלי חמאס בספטמבר
על פי הדיווח בעיתון הוול סטריט ג'ורנל, כ-500 ממחבלי הארגון התאמנו בשטח הרפובליקה האסלאמית בחודש שעבר. עוד דווח כי מפקד כוח קודס היה נוכח באימונים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
-
צילום: עטיה מוחמד, פלאש 90

מאות מחבלי חמאס קיבלו אימוני לחימה מיוחדים באיראן שבועות טרם מתקפת הארגון על עוטף עזה ויישובי הדרום - כך דווח הערב (רביעי) בעיתון הוול סטריט ג'ורנל. על פי הדיווח, האימונים התקיימו בחודש ספטמבר ובמסגרתם התאמנו 500 ממחבלי הארגון. עוד דווח כי איסמעיל קאני, בכיר במשמרות המהפכה של איראן ומפקד כוח קודס, היה נוכח באימונים אלה. 

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי, לחצו על הפעמון ואתם מעודכנים

ביום שני דווח כי מיליציות פרו איראניות תקפו שלושה בסיסים אמריקניים בסוריה. ערוץ אל-מיאדין הלבנוני דיווח על התקפות מל"טים לעבר שני בסיסים אמריקניים לפחות במזרח המדינה - הבסיס ליד שדה הנפט עומאר ועוד בסיס באזור א-שדאדי. המיליציות הפרו-איראניות בעירק נטלו אחריות על שתי התקיפות.

בכיר בפנטגון אישר לרשת פי.בי.סי כי התרחשו שמונה תקיפות נגד בסיסים אמריקניים בסוריה ובעיראק - ללא נפגעים ובלי נזק. רשת CNN דיווחה כי לארצות הברית יש מידע מודיעיני שקבוצות מיליציות הנתמכות על ידי איראן מתכננות להגביר את ההתקפות נגד כוחות ארצות הברית במזרח התיכון.

הפופולריים