ראש מועצת קריית ארבע שבנו נחטף נגד שחרור מחבלים: "אין מצפון?"

ראש מועצת קריית ארבע שבנו נחטף: לא רוצה שישחררו מחבלים
אליהו ליבמן לכאן רשת ב: "כל המשפחה שלי מגויסת בצו 8, ועולה בדעתם של אנשים לשחרר מחבלים שרצחו יהודים. אין מצפון? אין מוסר? כאבא לבן חטוף אני מכבד משפחה שאומרת 'תשחררו את כולם', אבל לנו סותמים את הפיות"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ראש מועצת קריית ארבע אליהו ליבמן
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

ראש מועצת קריית ארבע אליהו ליבמן, שבנו אליקים נחטף בידי מחבלי חמאס לעזה, התנגד אמש (שבת) בריאון לזאב קם בכאן רשת ב לשחרור מחבלים תמורת השבת בנו. "אני לא ישן בלילה שלוש פעמים – פעם אחת שבגלל חטפו לי את הבן, פעם שנייה שכל המשפחה שלי מגויסת בצו 8, ופעם שלישית שעולה בדעתם של אנשים לשחרר מחבלים שרצחו יהודים. המחבלים האלה ירצחו יהודים, אין מצפון? אין מוסר?".

האזינו לריאיון המלא עם אליהו ליבמן בכאן רשת ב

"לצערי, אני רוצה לפוצץ את הבלון, חשוב שעם ישראל ישמע וגם זרועות הביטחון", אומר ליבמן. "חטפו אותנו פעמיים, פעם אחת חטפו לנו את הילדים ובפעם שנייה חוטפים לנו את הקול. כאבא לבן חטוף אני מכבד משפחה שאומרת 'תשחררו את כולם', אבל לנו סותמים את הפיות. אנחנו עשרות משפחות שחושבות אחרת, מעלימים אותנו ולא מביאים את הדעה שלנו לידי ביטוי. מנסים להיות פטרונים על החטופים. אנחנו רוצים את היקירים שלנו אבל גם את עם ישראל". 

ליבמן מתח ביקורת גם על התנהלות מטה המשפחות להחזרת החטופים והנעדרים. "יש במטה הרבה מאוד גורמים וכסף שנשפך, הם פשוט שונאים את גוש הימין ואת נתניהו", הוא אמר. "רובם שם ממחוללי עסקת שליט שהביאה עלינו בין השטר הטבח האיום בעוטף עזה. הם מדברים בשם המשפחות אבל מייצגים כמה עשרות בודדות". 

ראש הממשלה נתניהו נפגש אמש עם משפחות החטופים בקריה בתל אביב ואמר להן בין השאר: "המפתח הוא מידת הלחץ שנפעיל על חמאס. ככל שהלחץ יגבר כך הסיכויים לשחרור החטופים יגדלו". בהצהרת המשפחות שהתקיימה לאחר מכן אמרה מירב לשם גונן, אימה של רומי שנחטפה לרצועה, כי הפגישה שארכה כשעתיים הייתה נוקבת, ונאמר בה לנתניהו שעל הפעילות הקרקעית לשקול גם את שלום החטופים ברצועה. היא הדגישה כי עסקה שתכלול את שחרור כל החטופים בתמורה לשחרור כל האסירים הביטחוניים תזכה לתמיכה לאומית רחבה. 

הפופולריים