קצין תותחנים ראשי: "מתחשבים במדיניות הבין-לאומית, זה עוד קרב שאנו נמצאים בו"

קצין תותחנים ראשי על הקרבות בעזה: מתחשבים בחוק הבינ"ל
תא"ל נתנס הבהיר בריאיון לכאן רשת ב': "הלגיטימיות מהעולם לנגד עינינו" • על אירועי השבת השחורה: "הופתעתי מהכמות, מהתזמון והפעולה ההדדית כמו בשיטפון. התכוננו לתרחיש אחר"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
דובר צה"ל
צילום: דובר צה"ל

קצין תותחנים ראשי, תא"ל יאיר נתנס, אמר בריאיון הבוקר (חמישי) לתוכנית רינה ועקיבא בכאן רשת ב' לגבי פעילות צה"ל במערכה הנוכחית: "יש התחשבות רבה מול מדיניות בינלאומית - זה עוד קרב שאנחנו נמצאים בו. לא שוכחים את זה, הלגיטימיות גם לנגד עינינו". לגבי שימוש בזרחן אמר: "אין שימוש בפצצות זרחן, אלא בפצצות עשן".

האזינו לריאיון המלא עם תא"ל יאיר נתנס בכאן רשת ב'

על אירועי השבת השחורה אמר כי "הופתעתי מהכמות, מהתזמון ופעולה הדדית כמו בשיטפון. שכולם התכוננו לתרחיש מסוים אחר ולמה שנערכנו ועשינו. גם לי כמפקד ששירת באוגדת עזה גם לי יש הסברים פחות טובים לילדים שלי איך זה הגיע".

עוד הוסיף תת אלוף נתנס: "החיל שלי פעיל מאוד בצפון ובדרום. כולם פרוסים מאתרים, תוקפים ומשמידים, ובטח מול הפעולה הקרקעית המשמעותית כרגע. פועלים בשותפות אמיתית בסנכרון ועבודה משותפת עם המג"ד והמח"ט. האתגר - לייצר אש יעילה. לתקוף נ.צ. זה פשוט, לתקוף בזמן הנכון כשיש אויב, ובצורה רלוונטית לפעולה, זה האתגר הגדול"

> הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

"המסה משמעותית, מייצרת אפקט משמעותי על האויב", המשיך קצין התותחנים הראשי, "חיל התותחנים מפעיל מערכים מדויקים וסטטיסטיים, שמגינים על הכוחות. אנחנו מפעילים רקטת רומח מדויקת לתשתית, שלא הופעלה בעבר ברצועה. משתמשים בה אם רוצים לפגוע במדויק ולא להקריס בית".

הפופולריים