המל"ל באזהרה חריגה: בשל גילויי האנטישמיות בעולם - יש לשקול כל נסיעה לחו"ל

המל"ל באזהרה חריגה: יש לשקול כל נסיעה לחו"ל
בהודעה שפרסמו המטה לביטחון לאומי ומשרד החוץ קראו לשקול נסיעות לכל יעד ולדחות נסיעות למדינות עם אזהרת מסע. זאת, "בשל גילויי האנטישמיות ואירועי האלימות נגד ישראלים ויהודים בעולם"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אנטישמיות בפריז
צילום: רויטרס

המטה לביטחון לאומי ומשרד החוץ פרסמו היום (שישי) הודעה חריגה לציבור, ובה קראו לשקול מחדש כל נסיעה אל מחוץ לישראל. בהודעה נכתב כי בעת שהייה בחו"ל יש לנקוט אמצעי זהירות מוגברים, בשל ריבוי גילויי אנטישמיות ואירועי אלימות נגד ישראלים ויהודים בעולם. 

"בשבועות האחרונים, על רקע מלחמת 'חרבות ברזל', עדים במל"ל ובמשרד החוץ לעלייה משמעותית בגילויי האנטישמיות וההסתה, לצד מתקפות אלימות ומסכנות חיים נגד ישראלים ויהודים ברחבי העולם", נכתב בהודעה. המל"ל הדגיש כי האירועים מתרחשים במדינות רבות ברחבי העולם, בהן מדינות שאין לגביהן אזהרות מסע מחשש לטרור. 

עקבו אחרי ערוץ הוואטסאפ של כאן חדשות - לחצו על הפעמון ואתם מעודכנים

"יודגש כי קהילות יהודיות ומוסדות דת וקהילה - בתי כנסת, בתי חב"ד, מסעדות כשרות ובתי עסק ישראליים - לצד נציגויות ישראליות ושדות תעופה שמהם ממריאות ובהם נוחתות טיסות מישראל, מהווים יעד מרכזי של גורמים אנטישמיים לאירועי מחאה וניסיונות לפגיעה", נכתב בהודעה. 

עוד נכתב כי "לאור מימדי התופעה, המטה לביטחון לאומי קורא לשקול את חיוניות הנסיעה לחו"ל בימים אלה. יחד עם זאת, המל"ל קורא לכלל הציבור בישראל היוצא לחו"ל, לכל יעד באשר הוא, להישמע להמלצותיו בנוגע להתנהלות המתבקשת של אזרחים ישראלים בחו"ל".

בין היתר צוינו בהודעה ההמלצות הבאות: לדחות נסיעות למדינות עם אזהרות מסע, בדגש על מדינות ערב והמזרח התיכון, צפון הקווקז ומדינות הגובלות עם איראן; לבדוק את מצב המחאות וגילויי האלימות נגד ישראל ביעד הנבחר, גם במדינות ללא אזהרת מסע; יש להימנע מהחצנת סממנים ישראליים ויהודיים ולהתרחק מהפגנות ומחאות. 

הפופולריים