בכירי חמאס: מטרת הטבח - להפוך את מצב המלחמה לקבוע

בכירי חמאס: מטרת הטבח - להפוך את מצב המלחמה לקבוע
בריאיון לניו יורק טיימס נאמר כי המתקפה הרצחנית של חמאס הצליחה להחזיר את הסוגייה הפלסטינית לסדר היום, ועל מנת להשיג מטרה זו אלימות הייתה הפתרון היחיד  
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מחבלים של חמאס מנסים לחדור לאחד מיישובי העוטף
צילום: .

חליל אל-חיה, בכיר בארגון הטרור חמאס, אמר היום (רביעי) בראיון לעיתון הניו יורק טיימס בקטאר כי מטרת המתקפה הרצחנית על ישראל ב-7 באוקטובר, הייתה להפוך את מצב המלחמה לקבוע, לאחר שהרגישו בארגון כי הסוגייה הפלסטינית חומקת מסדר היום - ופעולה רחבה ואלימה הינה הפתרון היחידי.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי, לחצו על הפעמון ואתם מעודכנים

אל-חיה ציין כי אחת הסיבות למתקפה נבעה מהצורך לשנות את המשוואה כולה, וכי חמאס אכן הצליח להחזיר את הסוגייה הפלסטינית להיות רלוונטית: "הארגון היה חייב להראות לאנשיו שהסוגייה הפלסטינית לא מתה". עוד הדגיש אל-חיה כי ארגון הטרור איננו מעוניין לשפר את איכות חייהם של תושבי הרצועה: "המתקפה לא נועדה כדי להשיג דלק או פועלים, אנחנו לא מבקשים לשפר את המצב בעזה, הקרב הנוכחי נועד להפוך לחלוטין את המצב". 

כמו כן, טהאר אל נונו, יועץ התקשורת של ארגון הטרור, אמר כי בחמאס מקווים שמצב המלחמה בישראל יהפוך לקבוע בכלל הגבולות, ושהעולם הערבי יעמוד לצידם. בתוך כך, שני גורמים ערבים שממשלותיהם מנהלות שיח עם חמאס מסרו לניו יורק טיימס כי המשימה העיקרית של המתקפה הייתה לחטוף כמה שיותר חיילים ישראלים למטרת חילופי האסירים.

גורם ביטחוני רשמי באזור הוסיף כי בחמאס ציפו לכך שהפלסטינים ברחבי העולם יתעוררו נגד ישראל, אזרחי מדינות ערב יפעילו לחץ על ממשלותיהם ובעלות בריתה של חמאס באזור, כמו חיזבאללה, יצטרפו ללחימה. עם זאת, לפחות 4 גורמי מודיעין, ערבים ואירופים העריכו כי בחיזבאללה לא ידעו מראש על המתקפה, בדומה למנהיגים הפוליטיים של חמאס מחוץ לרצועה, שהופתעו גם כן מהמתקפה.

הפופולריים