"יש כאלה שרצחו 30 ישראלים": מחבלי הנוחב'ה יוחזקו בתאים מבודדים

"יש כאלה שרצחו 30 ישראלים": מחבלי הנוחב'ה יוחזקו בנפרד
החלה העברת המחבלים לידי השב"ס לאחר חקירות שב"כ. נציבת שירות בתי הסוהר: "למדנו שהם אלימים ביותר ובלתי צפויים"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
דוברות שב"ס
צילום: דוברות שב"ס

מחבלים הנוחב'ה יוחזקו באגפים נפרדים ותאים מבודדים בשל מסוכנות ויאזקו בהתאם לצרכים המבצעיים, כך דווח היום (חמישי). על פי נציבת שירות בתי הסוהר רב-גונדר קטי פרי:"למדנו שהם אלימים ביותר ובלתי צפויים. עד עתה קלטנו עשרות לאחר שסיימו חקירות שב"כ ומשטרה. הם מוחזקים באגפים מבודדים, בכל תא בין 8-4 אסירים. התנאים מצומצמים ומבודדים, יש הנחיות של כבילה והובלה ואם צריך ייאזקו גם בתא".

תיעוד העברת המחבלים לשב"ס

"בין המחבלים שאצלנו יש כאלו שרצחו 30 ישראלים" ,אמרה נציבת השירות, "ככל שנדרש לאזוק, נאזוק. לא מן הנמנע שהם יהיו אזוקים בתוך התאים". לטענת נציבת השירות היא פנתה לנציבות הצלב האדום, אך לא זכתה למענה עד עתה.

בהתאם להנחיית נציבת בתי הסוהר, מאז תחילת המלחמה צומצמו תנאי מחיית כלל האסירים הביטחוניים. האסירים נעולים בתאים, בוטלו הביקורים, בוטלה האפשרות לקנות בקנטינה, הוקפא מוסד הדובר, הופסק החשמל בתאים והוצאו מכשירי החשמל מהתאים.

מראשית הלחימה, סוהרי הביטחון יחד עם היחידות המיוחדות של השב"ס ביצעו מאות חיפושים יזומים בכל האגפים הביטחוניים. כ-170 טלפונים מוסלקים וכ- 150 אמצעי אמל"ח קר אותרו. הציוד הוחרם והאסירים נענשו בדין משמעתי ופלילי.

הפופולריים