הוושינגטון פוסט: מחבלי חמאס תכננו להגיע עד ליו"ש ולייצר הישג דרמטי יותר

הוושינגטון פוסט: מחבלי חמאס תכננו להגיע עד ליו"ש
על פי הפרסום בעיתון האמריקני, ארגון הטרור תכנן להגיע גם לערים גדולות בישראל ולבסיסים צבאיים • שר הביטחון לעיתון: "חמאס יצא למתקפה עם תוכניות מפורטות, כולל איזה מפקד בחמאס צריך לאנוס אילו חיילות במקומות שונים"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מתקפת הפתע של חמאס, 7 באוקטובר
צילום: יוסף מוחמד, פלאש 90

עיתון "וושינגטון פוסט" האמריקני פרסם הערב (ראשון) פרטים חדשים על מתקפת הטרור הרצחנית של חמאס בשבת השחורה. על פי הפרסום, הנשען על גורמי מודיעים בישראל ובמערב, ארגון הטרור תכנן להגיע עד ליהודה ושומרון כדי ליצור "הישג משמעותי ואזורי".

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי, לחצו על הפעמון ואתם מעודכנים

"הם תכננו שלב שני, כולל בערים גדולות בישראל ובבסיסים צבאיים", אמר לעיתון גורם ישראלי בכיר. עוד פורסם כי הפרטים המרכזיים בתוכנית הוסתרו מההנהגה הפוליטית של חמאס, משמרות המהפכה של איראן וחיזבאללה. עם זאת, מנהיגי חמאס ציפו שמתקפת הטרור תניב מספר גבוה יותר של בני ערובה.

שר הביטחון יואב גלנט מסר לעיתון כי "חמאס יצא למתקפה עם תוכניות מפורטות, כולל מי ממפקדי חמאס צריך לאנוס אילו חיילות במקומות שונים".

לפני קצת יותר משבועיים דיווח עיתון "וול סטריט ג'ורנל" כי מאות מחבלי חמאס קיבלו אימוני לחימה מיוחדים באיראן שבועות טרם מתקפת הארגון על עוטף עזה ויישובי הדרום. עוד דווח כי איסמעיל קאני, בכיר במשמרות המהפכה של איראן ומפקד כוח קודס, היה נוכח באימונים אלה.

שבועיים קודם לכן דיווח עיתון "ניו יורק טיימס" כי "מעגל צפוף" של מנהיגים מאיראן, חיזבאללה וחמאס סייעו לתכנן את התקיפה החל מלפני יותר משנה. עוד דווח בעיתון אותם מנהיגים הכשירו חמושים למתקפה וכי היה להם ידע מתקדם לגביה.

הפופולריים