53 יום בשבי

מגיל עשרה חודשים ועד 18: רשימת שמות הילדים שנחטפו לעזה

מגיל עשרה חודשים ועד 18: רשימת שמות הילדים שנחטפו לעזה
אביגיל ברחה לשכנים אחרי שהוריה נרצחו, יהל ונווה נחטפו מבית דודתם ואמילי הייתה אצל חברה. 39 ילדים ונערים נחטפו לעזה בשבת השחורה של 7 באוקטובר. חלקם יחד עם הוריהם, חלקם לאחר שלפחות אמא או אבא נרצחו על ידי המחבלים. אלו שמותיהם
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הילדים החטופים בעזה
צילום: באדיבות המשפחות

39 ילדים ונערים נחטפו לעזה בשבת השחורה של 7 באוקטובר. חלקם נחטפו מבתיהם, חלקם היו בקיבוצים בביקור משפחתי לרגל החג. חלק נחטפו יחד עם הוריהם וחלק נחטפו לאחר שלפחות אחד מהוריהם נרצח על ידי המחבלים. חלקם נשבו יחד עם האחים שלהם, חלקם לבד לגמרי. 9 מהם עדיין שם - כבר יותר מ-50 ימים. אלו שמותיהם.

> רשימת החטופים המלאה. עמוד מתעדכן >>

> עקבו אחרי ערוץ הוואטסאפ של כאן חדשות - לחצו על הפעמון ואתם מעודכנים

> המייסדים וממשיכי הדרך הרצחנית: הפנים שמאחורי חמאס

כפיר (10 חודשים) ואריאל (4) ביבס

כפיר ואריאל ביבס נחטפו יחד עם הוריהם שירי וירדן. בתיעוד מהשבת השחורה, נראית האם שירי כשהיא אוחזת בשני ילדיה ומגוננת עליהם בזמן שהיא מוקפת במחבלי חמאס.

מתוך האלבום המשפחתי
מימין: כפיר (מימין), האם שירי, האח אריאל והאב ירדן

שבו הביתה: אביב (שנתיים) ורז (4) כץ אשר

אביב ורז נחטפו מקיבוץ ניר עוז יחד עם אימן דורון כץ אשר. יחד איתן נחטפו גם הדוד רביד כץ וגדי מוזס, בן זוגה של סבתן אפרת כץ - שנרצחה. את התמונה של הילדות בממ"ד, צילמה דורון באותה השבת ושלחה אותה לאביהן יוני אשר, שלא היה בקיבוץ באותו הזמן. אביב ורז שבו הביתה עם האם דורון בפעימת השחרור הראשון ב-24.11.    

מימין: רז בת הארבע ואביב בת השנתיים בממ"ד ב-7 באוקטובר

שבה הביתה: אביגיל עידן, בת 4

הוריה של אביגיל, רועי וסמדר עידן, נרצחו בביתם שבקיבוץ כפר עזה. אחיה הגדולים של אביגיל, מיכאל ועמליה, הסתתרו בארון במשך שעות. כשאביה נרצח, ברחה אביגיל לבית משפחת ברודץ השכנה. היא נחטפה לעזה יחד עם האם ושלושת ילדיה. אביגיל שבה הביתה בפעימת השחרור השלישית ב-26.11.

אביגיל עידן. נחטפה לעזה יחד עם בני משפחת ברודץ לאחר שהוריה נרצחו

שבו הביתה: אמה ויולי קוניו, תאומות בנות 3

אמה ויולי בנות השלוש נחטפו מביתן שבקיבוץ ניר עוז יחד עם הוריהן דוד ושרון (אלוני-קוניו), דודתן דניאל ובתה אמיליה, תושבות יבנה, שהתארחו אצלן. שרון ובנותיה אמה ויולי שבו הביתה בפעימת השחרור הרביעית ב-27.11. האב דוד נשאר בשבי בעזה. 

אמה ויולי קוניו יחד עם הוריהן דוד ושרון

שבו הביתה: יהל (3) ונווה (8) שוהם 

יהל ונווה שוהם ממעלה צביה נחטפו מבית דודתם בקיבוץ בארי יחד עם הוריהם טל ועדי וסבתם שושן. יחד איתם נחטפו עוד שבעה בני משפחה ונרצחו שלושה. יהל ונווה שוחררו מהשבי יחד עם אמם טל וסבתם שושן בפעימת השחרור השנייה ב-25.11. האב טל נותר בשבי.

נווה (מימין) ויהל שוהם. נחטפו מבארי בעת ביקור משפחתי

שבו הביתה: אוריה (4), יובל (8) ועפרי (10) ברודץ' 

שלושת האחים נחטפו יחד עם אימן הגר מביתם שבקיבוץ כפר עזה. יחד איתם נחטפה גם בת השכנים, אביגיל עידן, שהגיעה אליהם לאחר שהוריה נרצחו. אב המשפחה, אביחי, יצא מהבית כדי לקחת נשק מהנשקייה. כשחזר, הם כבר לא היו שם. האם הגר ושלושת ילדיה שבו הביתה בפעימת השחרור השלישית ב-26.11.

מימין: אוריה, יובל ועפרי. נחטפו יחד עם אימן הגר

שבה הביתה: אמיליה אלוני, בת 6

אמיליה נחטפה יחד עם אימה דניאל בעת שביקרו את משפחת קוניו בניר עוז. השתיים מתגוררות ביבנה. אמיליה שוחררה יחד עם האם דניאל בפעימת השחרור הראשונה ב-24.11.

אמיליה עם אמה דניאל

שבו הביתה: אלה (8) ודפנה (15) אליקים 

אלה ודפנה נחטפו מבית אביהן שבקיבוץ נחל עוז. לפני שנחטפו, רצחו המחבלים את אביהן נעם ואת בת זוגו דקלה ערבה, יחד עם בנה תומר. המחבלים תיעדו את החטיפה בשידור חי ברשתות החברתיות. חמאס פרסם תיעוד שלהן מרצועת עזה עוד באותו היום. דפנה ואלה שבו הביתה בפעימת השחרור השלישית ב-26.11.

אלה ודפנה אליקים

שבה הביתה: אמילי הנד, בת 9 

אמילי נחטפה מבית חברתה שבקיבוץ בארי. בתחילה בישר הצבא למשפחה כי אמילי נרצחה, אך לאחר כמה שבועות, עדכן כי היא נחטפה לרצועה. אמילי חגגה את יום הולדתה התשיעי כשהיא בשבי חמאס בעזה. אמילי שוחררה מהשבי בפעימת השחרור השנייה ב-25.11.

אמילי הנד. ציינה יום הולדת בשבי

שב הביתה: אוהד מונדר זכרי, בן 9

אוהד, המתגורר בכפר סבא, הגיע לביקור משפחתי בקיבוץ ניר עוז יחד עם אמו קרן. אוהד נחטף יחד עם קרן, סבו אברהם וסבתו רותי. את יום הולדתו התשיעי, חגג אוהד בשבי חמאס בעזה. אוהד שוחרר יחד עם אמו קרן וסבתו רותי בפעימת השחרור הראשונה ב-24.11.

אוהד מונדר זכרי. תושב כפר סבא, נחטף מניר עוז

שבו הביתה: טל (9), גל (11) ואגם (17) גולדשטיין 

שלושת האחים נחטפו יחד עם אימם חן מביתם שבקיבוץ כפר עזה. אביהם נדב ואחותם הגדולה ים נרצחו בשבת השחורה. חן ושלושת ילדיה שבו הביתה בפעימת השחרור השלישית ב-26.11.

מימין: ים שנרצחה, האם חן, טל בן ה-9, האב נדב שנרצח, גל בן ה-11 ואגם בת ה-17

שבו הביתה: יובל (11) ומיקה (18) אנגל 

יובל ומיקה נחטפו מביתן שבקיבוץ ניר עוז יחד עם הוריהן קרינה ורונן. האם קרינה ובנותיה יובל ומיקה שבו הביתה בפעימת השחרור הרביעית ב-27.11. האב רונן נשאר בשבי בעזה. 

מימין: יובל, מיקה והאם קרינה. משפחה שלמה בשבי

שב הביתה: איתן יהלומי, בן 12 

איתן ומשפחתו נחטפו מביתם מקיבוץ ניר עוז. המחבלים הפרידו בין איתן ואביו אוהד, שנפצע, לבין אימו ואחיותיו. אימו ואחיותיו הצליחו להימלט, אך איתן ואביו נחטפו לעזה. איתן שב הביתה בפעימה הרביעית ב-27.11. האב איתן נותר בשבי בעזה. 

איתן ואביו אוהד. נחטפו יחד לעזה

שבה הביתה: נועם אביגדורי, בת 12

נועם, תושבת הוד השרון, נחטפה יחד עם אימה שרון מקיבוץ בארי, לשם הגיעה לביקור משפחתי. נועם שוחררה מהשבי יחד עם אמה שרון בפעימת השחרור השנייה, ב-25.11. 

נועם אביגדורי. נחטפה יחד עם אמה

שבו הביתה: ארז (12) וסהר (16) קלדרון 

ארז וסהר נחטפו מביתם שבקיבוץ ניר עוז יחד עם אביהם עופר. סבתם כרמלה דן ובת דודתם נויה דן נרצחו על ידי המחבלים. ארז וסהר שבו הביתה בפעימת השחרור הרביעית ב-27.11. האב עופר נשאר בשבי בעזה.

ארז וסהר קלדרון. נחטפו יחד עם אביהם

שבו הביתה: יגיל (13) ואור (16) יעקב

יגיל ואור נחטפו מביתם שבקיבוץ ניר עוז. אביהם, יאיר יעקב, נחטף יחד עם בת זוגו מירב טל. בסוף השבוע החמישי למלחמה, פרסם הג'יהאד האיסלמי סרטון שתיעד את יגיל. יגיל ואור שבו הביתה בפעימת השחרור הרביעית ב-27.11. אביהם יאיר ובת זוגו מירב נשארו בשבי בעזה.

יגיל (מימין) ואור יעקב

שבו הביתה: עלמה (13) ונעם (17) אור 

עלמה ונעם נחטפו מביתם שבקיבוץ בארי יחד עם אביהם דרור. אם המשפחה, יונת, נרצחה על ידי מחבלי חמאס. ליאם אור, בן הדוד שלהם, נחטף גם הוא. עלמה ואור שוחררו מהשבי בפעימת השחרור השנייה ב-25.11, האב דרור נותר בשבי. 

עלמה ונעם אור. אביהם נחטף, אימם נרצחה

שבה הביתה: הילה רותם שושני, בת 13 

הילה נחטפה יחד עם אימה רעיה רותם מחדר הממ"ד שבביתן שבקיבוץ בארי. הילה שוחררה בפעימת השחרור השנייה ב-25.11. בניגוד להסכם לפיו לא מפרידים בין ילדים לאמותיהן, האם רעיה לא שוחררה ונשארה בשבי. 

הילה ורעיה רותם. נחטפו מחדר הממ"ד שבו שהו

שבה הביתה: גלי טרשנסקי, בת 13

גלי שהתה בממ"ד בביתה שבקיבוץ בארי יחד עם אחיה ליאור בן ה-15. בזמן שהמחבלים ניסו לפרוץ את דלת הממ"ד, נמלטו השניים דרך החלון והתפצלו במנוסתם. ליאור נרצח, גלי נחטפה לעזה. גלי שבה הביתה בפעימת השחרור השישית ב-29.11.

גלי טרשנסקי. אחיה בן ה-15 נרצח

שב הביתה: עמית שני, בן 16

עמית שהה בממ"ד שבביתו בקיבוץ בארי יחד אימו ואחיותיו. מחבלי חמאס פרצו את הממ"ד וחטפו אותו לרצועת עזה יחד שני תושבים נוספים מהקיבוץ. עמית שב הביתה בפעימת השחרור השישית ב-29.11.

עמית שני

שבה הביתה: מיאה ליימברג, בת 17 

מיאה, תושבת ירושלים, נחטפה מבית קרובי משפחתה שבקיבוץ ניר יצחק יחד עם אימה גבריאלה. יחד איתן נחטפו גם דודה ודודתה פרננדו וקלרה מרמן ולואיס נורברטו הר. מיאה שבה יחד עם אימה גבריאלה והכלבה בלה בפעימת השחרור החמישית ב-28.11.

מיה וגבריאלה ליימברג. נחטפו עם עוד שלושה בני משפחה

שב הביתה: אופיר אנגל, בן 17 

אופיר, תושב קיבוץ רמת רחל, שהה אצל חברתו יובל שרעבי שמתגוררת בקיבוץ בארי. יחד עם אופיר, נחטף יוסי, אביה של יובל. אופיר שב הביתה בפעימת השחרור השישית ב-29.11. 

אופיר אנגל. נחטף יחד עם אביה של חברתו

שבה הביתה: עאישה אלזיאדנה, בת 17 

עאישה עבדה עם אביה יוסף חמיס ושני אחיה בילאל וחמזה בקיבוץ חולית. מחבלי חמאס חטפו את הארבעה לעזה. עאישה שבה הביתה יחד עם אחיה בילאל בפעימת השחרור השביעית ב-30.11. 

עאישה אלזיאדנה
עאישה אלזיאדנה, בת 17 מרהט קרדיט: פורום נפגעים אזרחי החברה הבדואית בנגב

שבה הביתה: נוגה וייס, בת 18

נוגה ואימה שירי נחטפו מקיבוץ בארי. אילן, אביה של נוגה, מוגדר כנעדר. נוגה ושירי שוחררו מהשבי בפעימת השחרור השנייה ב-25.11.

נוגה עם אימה שירי ואביה אילן. האב מוגדר נעדר

שב הביתה: ליאם אור, בן 18

ליאם נחטף מקיבוץ רעים. ליאם הוא בן דודם של עלמה ונעם אור שנחטפו מקיבוץ בארי יחד עם אביהם דרור. דודתו יונת נרצחה. ליאם שב הביתה בפעימת השחרור השישית ב-29.11.

ליאם אור. שלושה קרובי משפחתו נחטפו גם הם

שב הביתה: איתי רגב, בן 18 

איתי , תושב הרצליה, נחטף מהמסיבה ברעים יחד עם אחותו מיה בת ה-21. איתי תועד על ידי חמאס כשהוא על טנדר בתוך רצועת עזה. האחות מיה שוחררה בפעימת השחרור השנייה ב-25.11. איתי שב הביתה ארבעה ימים אחרי מיה, בפעימת השחרור השישית ב-29.11.

איתי רגב ואחותו מיה. נחטפו יחד לעזה
הפופולריים