בתוך מפקדת טרור: כרמלה מנשה במנהרות מתחת לשיפא

בתוך מפקדת טרור: כרמלה מנשה במנהרות מתחת לשיפא
מתחמי הענק, אמצעי הלחימה והחפצים שהותירו מאחור החטופים | כרמלה מנשה בתיעוד מיוחד ממנהרות חמאס בעזה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
כרמלה מנשה במנהרות חמאס מתחת לשיפא
צילום: כאן חדשות

אם למישהו עוד היה ספק שבית החולים שיפא בעזה שימש מפקדת טרור - צה"ל הצליח להציג הוכחות לכך. לראשונה נכנסו אתמול (רביעי) כתבים ישראלים לתוך מתחם שיפא. צה"ל אפשר לנו להיכנס למנהרות במקום. שם ראינו קירות מבוטנים גבוהים ורחבים לאורך המנהרה, ארונות תקשורת וכבלים, חדרי התארגנות מרווחים מצופים קרמיקה חדשה, מקלחות, שירותים ומטבחון. 

כרמלה מנשה | האזינו

נכנסנו לעזה וחצינו את הציר שסללו מגבול ישראל במזרח עד הים, מאחור – הבתים ההרוסים של בארי. משם המשכנו עד שכונת רימאל היוקרתית שכל בתיה הופצצו, אין כמעט בית אחד שנשאר על תילו. הרס מוחלט. בדרך לים חצינו את הציר ההומניטרי שדרכו ירדו עזתים מצפון הרצועה דרומה. לאחר נסיעה של כחצי שעה הגענו לבית החולים שיפא.

כהכנה להגעתנו, פרסו כוחות צה"ל בקרקע אמצעי לחימה רבים שנאספו ב-48 השעות האחרונות. היו שם רובים, מטעני הצמדה, רחפני הטלה, רחפנים גדולים, קסדה של לוחם צה"ל ורובה M16 של צה"ל. היה שם גם תיק שעליו הודפס "60 שנה לבארי" וסנדלי שורש, זה לא מותיר ספק מהיכן הגיע התיק - מבארי. 

מגיל 10 חודשים ועד 18: שמות 39 הילדים החטופים בעזה
יותר ממאתיים אזרחים וחיילים: רשימת החטופים המלאה
הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

כל הציוד שנמצא אותר בחדרים בבית החולים, בכלי הרכב ובמתחמים של בית החולים. במרחק קצר מבית החולים נמצאה גופתה של רב"ט נועה מרציאנו. היא הובאה לבית החולים ונרצחה שם על ידי מחבלים.

הכוחות הגיעו לבית החולים לפני שבוע, כוחות של חטיבה 7, וכוחות מיחידות יהל"ם, עוקץ ושלדג. הלוחמים בשטח מקצוענים וחדורי מטרה. גם בשעות אלה, ביום ובלילה, עדיין ממשיכים כוחות צה"ל באיתור ממצאים, מנהרות, מחבלים ואמצעים שיסייעו להגיע אל החטופים.

דובר צה"ל דניאל הגרי וכרמלה מנשה בעזה
הפופולריים