ראש המוסד מבקר בקטר במטרה לקדם עסקת חטופים נרחבת

ראש המוסד מבקר בקטר במטרה לקדם עסקת חטופים נרחבת
במהלך ביקורו הוא ייפגש עם ראש ה-CIA ואמיר קטר, על פי דיווחים מטרת הביקור היא לדון במתווה חדש שיכלול גם גברים וחיילים • נתניהו: "מחויבים להביא לשחרור כל חטופינו"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אבשלום ששוני, פלאש 90
צילום: אבשלום ששוני, פלאש 90

ראש המוסד דדי ברנע נחת היום (ראשון) בקטר. על פי דיווחים מטרת הביקור היא לקדם עסקת חטופים נרחבת שתכלול גם גברים וחיילים  ולדון בהפסקת אש במלחמה בעזה. במהלך ביקורו בדוחה הוא ייפגש עם ראש ה-CIA ויליאם ברנס ואמיר קטר אל-ת'אני. גורם בממשל האמריקני אישר לכאן חדשות כי ברנס הגיע לקטר כדי לדון בעסקה לשחרור חטופים. 

> עקבו אחרי ערוץ הוואטסאפ של כאן חדשות - לחצו על הפעמון ואתם מעודכנים

195 אזרחים וחיילים: רשימת החטופים המלאה

בדיווח בעיתון הוושיגנטון פוסט נכתב כי המטרה האמריקנית היא להאריך את הפסקת האש, וכי ברנס לוחץ לשחרר את 8-9 החטופים האמריקנים. בישראל מסבירים שהנסיעה נועדה למצות את המתווה הנוכחי של נשים וילדים וגם להעלות הצעות למתווים הבאים להשבת כלל החטופים. מדובר בפגישות אינטמיות שנועדו גם לשכלל את מנגנון ביצוע של העסקה לשחרור החטופים שיש בה הרבה אתגרים כמו שראינו במהלך השבוע החולף. גורמים מצריים רשמיים השתתפו בפגישה.

ראש הממשלה אמר היום בביקור באמ"ן כי "עד עכשיו אנחנו שחררנו 74 חטופים, מהם 50 ילדים ונשים שהיו במתווה המקורי. אנחנו מחויבים להשלים את המתווה הזה ולהביא לשחרור כל חטופינו - נשים וילדים, ובהמשך - כולם, בלי יוצא מן הכלל".

ארצות הברית הבהירה לישראל כי לכשתתרחב הפעולה הצבאית לדרום רצועת עזה, עליה להימנע באופן מירבי מעקירת אזרחים פלסטיניים מבתיהם. גורם בכיר בממשל אמר בתדרוך לעיתונאים הלילה כי "אי אפשר לחזור על היקף העקירה שראינו בצפון הרצועה, זה יהיה מעבר לכל יכולת של מערך סיוע הומניטרי".

לדברי הגורם הבכיר, המסר הזה הועבר באופן ברור לישראל "מרמת הנשיא ומטה" והובהר כי על ישראל לתכנן בזהירות רבה את הפעולה הצבאית בדרום הרצועה ובמרכזה, כדי למנוע עקירת תושבים ולהבטיח שלא תהיה פגיעה במקלטים של האו"ם, במתקני תשתיות ובבתי חולים. לדברי הגורם הבכיר, הנושא עולה כל העת בשיחות עם ישראלים, והתרשמותה של ארצות הבריתה היא ש"ישנה הכרה ישראלית בכך שאופן הפעולה בדרום צריך להיות שונה מאשר בצפון".

הפופולריים