ירדן רומן, האם שהצליחה להציל את בתה ונחטפה לעזה - שוחררה

ירדן רומן, האם שהצילה את בתה ונחטפה לעזה - שוחררה
ירדן בת ה-35 נחטפה מקיבוץ בארי יחד עם בעלה ובתה בת השלוש. רגע לפני שהגיעו לגבול - היא מסרה לאב את הבת ובכך השניים ניצלו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ירדן רומן
צילום: פייסבוק

ירדן רומן שוחררה היום (רביעי) משבי חמאס לאחר 54 ימים, במסגרת הפעימה השישית של עסקת החטופים. רומן בת ה-35 נחטפה מקיבוץ בארי בשבת, 7 באוקטובר. היא נסעה לארוחת חג בקיבוץ בארי יחד עם בעלה אלון ובתה גפן בת השלוש. מחבלים פרצו אל הבית ולקחו את שלושתם במטרה לחטוף אותם לעזה, אך רגע לפני שהם הגיעו לגדר מצא האב הזדמנות לברוח. ירדן העבירה את בתם לידיו, כי הוא רץ מהר ממנה. אלון הצליח לברוח וכשהסתובב לאחור ראה את ירדן מסתתרת מתחת לעץ. זו הפעם האחרונה שהוא ראה אותה.

> ערוץ הוואטסאפ הרשמי של כאן חדשות

> רשימת החטופים המלאה שנותרו בשבי

> מגיל 10 חודשים ועד 18: שמות הילדים החטופים בעזה

לירי, אחיה של ירדן, התראיין בכאן רשת ב וגולל את אירועי אותו הבוקר: "אחד הדברים המצמררים הוא שירדן ואלון התגוררו בבארי שלוש שנים ובהמשך הם עזבו את הקיבוץ, כחודש לפני הטבח, כי ירדן פחדה מהמציאות שם. בערב שמחת תורה חזרו לקיבוץ כדי לבלות עם הוריו של אלון. באותה השבת, ירדן צילמה תמונות שלה מהממ"ד עם גפן. בשעה 10:30 לא קיבלנו עדכון מהם והתחלנו לחשוש, כבר היינו אובדי עצות. אמא של אלון, שנרצחה, 'כיכבה' באחד הסרטונים של חמאס בטלגרם, שם הבנו שאנחנו מתעסקים בנורא מכל".

"המחבלים תלשו את הדלת בבית המשפחה. אלון יצא אל המחבלים כי חשב שכך יוותרו על ירדן וגפן, אבל הם לא פסחו על אף אחד. הבת אמרה כבר באותה השבת 'אבא נסע לחפש את אמא שהלכה לאיבוד'", הוא סיפר. 

גילי רומן, אח נוסף של ירדן הפציר בריאיון בשבוע שעבר: "עכשיו לא צריך לדמיין ולחשוב 'אולי'. אם ניכנס להארכות, נראה הרבה מאוד אנשים בבית, כולל אחותי". עוד הוסיף האח, "בתה של ירדן לא רואה טלוויזיה, אנחנו שומרים עליה, אבל היא יודעת המון. אנחנו מחכים לטלפון, הבטן מתהפכת".

הפופולריים