הסבתא והבת חוזרות, נכד חטוף: אירנה וילנה שוחררו מהשבי

הסבתא והבת חוזרות, נכד חטוף: אירנה וילנה שוחררו מהשבי
האם ובתה, בעלות אזרחות רוסית, נחטפו מקיבוץ ניר עוז. בעלה של ילנה, ויטאלי, נרצח בשבת השחורה; בנה סשה נחטף יחד עם בת זוגו ספיר כהן
-
צילום: -

אירנה טטי (73) ובתה ילנה טרופנוב (50), שנחטפו מקיבוץ ניר עוז, שוחררו היום (רביעי) משבי חמאס כחלק נפרד מהפעימה השישית של העסקה. השתיים מחזיקות באזרחות רוסית.

אירנה עובדת כל חייה כרופאה וילנה עובדת בחברת נירלט. בשבת השחורה, נחטפו שתיהן יחד עם סשה (28), בנה של ילנה, ובת זוגו ספיר כהן (29) שנמצאים עדיין בשבי החמאס. באותו יום נרצח ויטאלי טרופנוב, בעלה של ילנה.

נטע, חברת משפחה של אירנה וילנה, סיפרה בריאיון לחדשות הערב: "נכנס קצת אוויר לריאות. אלו ימים מאוד מתוחים, בכל פעימה קיווינו שהשמות יעלו ואנחנו מאוד שמחים לראות אותן משוחררות. כמובן שזה עם חץ בלב על סשה ובת הזוג שלו שאנחנו מקווים שישוחררו בקרוב". 

 

נטע סיפרה שהיא בדרך לעצרת מחאה בכנס של אמזון בלאס וגאס, זאת מאחר שענקית הטכנולוגיה, שסשה טרופנוב הוא אחד מעובדיה, לא מכירה בכך שהוא נחטף. "סשה הוא החבר הכי טוב שאפשר לבקש", היא אמרה. "הגאון של החבורה, ויחד עם זאת האדם הכי צנוע וחסר אגו שאנחנו מכירים. כשהייתי צריכה לחזור ללימודים שלושה השבועות אחרי שילדתי, סשה אמר לי 'זה בסדר אני אשאר עם בעלך יחד'. הוא כמו אבא שני לילד שלי". 

> אזרחים וחיילים: רשימת החטופים המלאה
הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי
 

זו הפעם השנייה בה משוחררים חטופים בעלי אזרחות רוסית, שאינם נכללים בהסכם בין ישראל וחמאס. רוני קריבוי שוחרר לפני שלושה ימים משבי חמאס כחלק מסיכום דומה. קריבוי בן ה-25 עבד בצוות ההפקה של מסיבת הטבע ברעים ונחטף, היום הוא התאחד עם הוריו בבית החולים.  

הפופולריים