הטרור נמשך

ארבעה נרצחו בפיגוע בירושלים - הנרצח הרביעי נורה בשוגג

ארבעה נרצחו בפיגוע בירושלים - הנרצח הרביעי נורה בשוגג
שלושה בני אדם נפצעו קשה, שניים בינוני ואחד קל • שני המחבלים ירו ב-M16 ואקדח בטרמפיאדה בכניסה לעיר וחוסלו בידי כוחות הביטחון ואזרח • שב"כ: המחבלים - אחים תושבי צור באהר, המזוהים עם חמאס
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
פיגוע ירי בירושלים, 30.11.23
צילום: חיים גולדברג, פלאש 90

פיגוע ירי בכניסה לירושלים: שלושה בני אדם נרצחו הבוקר (חמישי) בפיגוע ירי שהתרחש בטרמפיאדה בשדרות וייצמן בעיר. בנוסף, הרוג רביעי, גבר כבן 40 שחתר למגע לנטרול המחבלים, נורה בשוגג בידי חיילים שהיו במקום ונטרלו אף הם את המחבלים. שלושה בני אדם נוספים נפצעו קשה, שניים נפצעו בינוני ואחד נפצע קל.

בפיגוע נרצחו הרב אלימלך וסרמן, דיין בבית הדין הרבני באשדוד, בן 73; חנה איפרגן, מנהלת בית הספר "בית יעקב-בנות הדסה" בבית שמש, בת 67; וליביה דיקמן, תושבת שכונת הר נוף בירושלים, בת 24; והאזרח כבן 40 שפונה לבית החולים שערי צדק שם נקבע מותו בשעות הלילה.

ירו על אזרחים עם M-16 ואקדח מטווח אפס - וחוסלו | תיעוד הפיגוע 

שני מחבלים, תושבי שכונת צור באהר שבמזרח ירושלים, הגיעו בשעה 07:38 ברכב פורד ששייך למשפחתו של אחד מהם, לטרמפיאדה בכניסה לבירה. הם יצאו ממנו ופתחו באש לעבר אזרחים שעמדו בתחנה, כשאחד המחבלים נשא אקדח והשני רובה M16. שני חיילים ואזרח חיסלו את המחבלים.

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס לפיגוע בתום פגישה עם שר החוץ האמריקני אנתוני בלינקן, ואמר: "סיימתי עכשיו פגישה עם מזכיר המדינה האמריקני, זמן קצר לאחר שמרצחים של החמאס רצחו ישראלים כאן בירושלים, ואמרתי לו: זה אותו חמאס שביצע את הטבח הנורא ב-7 באוקטובר, אותו חמאס שמנסה לרצוח אותנו בכל מקום. נשבענו לחסל את  חמאס. שום דבר לא יעצור אותנו". 

"המחבלים פשוט התחילו לרסס לכל כיוון", אמר מושיקו הרוש, עד ראייה לפיגוע בירושלים, בריאיון לכאן חדשות. "ראיתי בחורה, שחשבתי שהיא ילדה, נרצחת מול העיניים שלי. אכזריות כזאת לא ראיתי. מי שהיה לפני היה גיבור אמיתי. הוא סימן לי עם היד לברוח ושלף את הנשק. הוא חתר למגע איתם והיה הראשון לירות במחבלים".

בשב"כ אישרו שהמחבלים – מוראד נמר בן 38 ואחיו איברהים בן ה-30 –מזוהים עם חמאס. שניהם היו בכלא הישראלי בעבר: מוראד נמר על כוונות לפעילות טרור בהכוונת עזה ואיברהים נמר על פעילות טרור. במכוניתם של המחבלים אותר תיק ובו מחסניות עם מאות כדורים. אחד החיילים שחיסלו את המחבל הוא תושב עופרה, לוחם בסיירת גולני שיצא להפוגה קצרה מעזה. הוא נפצע קל בידו.

כלי הנשק שנשאו המחבלים בזירת הפיגוע, הבוקר (צילום: דוברות המשטרה)

השר לביטחון לאומי איתמר בן-גביר, שהגיע אל זירת הפיגוע, אמר: "נשק מציל חיים, אמשיך לחלק נשק. אזרחים מצילים חיים. יש דיון אצל היועמ"שית בנושא המדיניות שלנו ואני מקווה שהם מבינים את זה".

חובש רפואת חירום במד"א משה חמד, שהגיע לזירת הפיגוע, סיפר: "הייתי בבית כששמעתי את קולות הירי ומייד הגעתי למקום. ראיתי מספר פצועים בזירה, חלקם שכבו וחלקם התהלכו. יחד עם הצוותים הגדולים של מד"א שהגיעו למקום ביצענו בדיקות רפואיות והענקנו להם טיפול רפואי. לצערנו נאלצנו לקבוע את מותה של צעירה בת 24 ופינינו לבתי החולים בעיר שמונה פצועים בדרגות פציעה שונות תוך המשך טיפול רפואי".

משה חן ששון, חובש "איחוד הצלה" שנתקל באירוע והזעיק את כוחות ההצלה מסר: "הייתי עם אופנוע חירום של 'איחוד הצלה' ברמזורים של הכניסה לעיר ושמעתי קולות ירי. עצרתי מייד לסייע עם הציוד הרפואי של 'איחוד הצלה' והזעקתי את כוחות ההצלה. בסיוע חובשים נוספים הענקנו סיוע למספר נפגעים במצבים שונים. כמו כן צוותי חוסן היחידה לעזרה ראשונה נפשית של 'איחוד הצלה' העניקו סיוע למספר נפגעי חרדה ששמעו את קולות הירי".

חשד לפיגוע דריסה ליד מחסום בקעות, שני לוחמי מילואים נפצעו קל

חשד לפיגוע דריסה סמוך לבקעות בצפון בקעת הירדן. מצה"ל נמסר כי שני לוחמי מילואים נפצעו קל בפיגוע ופונו לקבלת טיפול רפואי. לוחמי מילואים שהיו במקום הם אלה שניטרלו את המחבל.

הפופולריים