דיווח: מסע ההתנקשויות שישראל מתכננת בבכירי חמאס

דיווח: מסע ההתנקשויות שישראל מתכננת בבכירי חמאס
גופי הביטחון עומלים על תוכניות ללכידת מנהיגי ארגון הטרור בלבנון, טורקיה וקטאר, כך על פי דיווח
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
גטי אימג'ס
צילום: גטי אימג'ס

גופי הביטחון הישראלים מתכוננים לחסל מנהיגי חמאס ברחבי העולם לכשהמלחמה ברצועת עזה תשכך, כך דווח הבוקר (שישי) בוול סטריט ג'ורנל. על פי גורמים ישראלים רשמיים שצוטטו בדיווח, הפעילות תתבצע תוך הכנת הקרקע למסע ארוך טווח שמטרתו ללכוד את האחראים לטבח 7 באוקטובר.

לצד הנחיות מראש הממשלה בנימין נתניהו, גופי הביטחון הבכירים עומלים על תוכניות ללכידת מנהיגי חמאס החיים בלבנון, טורקיה וקטאר, מדינת המפרץ שאפשרה לקבוצה לנהל לשכה פוליטית בדוחה במשך כעשור, כך אמרו הגורמים הרשמיים.

> עקבו אחרי ערוץ הוואטסאפ של כאן חדשות - לחצו על הפעמון ואתם מעודכנים

החטופים שעדיין בשבי חמאס: הרשימה המלאה

מתחילת הלחימה, ראשי מערכות הביטחון בישראל השמיעו לא מעט איומים כלפי ראשי הארגון. בחדשות הערב של כאן 11, דווח בשבוע שעבר כי שלושה גורמים שנפגשו באירועים ובמקומות שונים עם מנהיגי חמאס בחו"ל - איסמעיל הנייה וחאלד משעל, טענו כי יצאו מהפגישות איתם בתחושה שהשניים נמצאת באופוריה של ניצחון - בניגוד למה שמקובל לחשוב בישראל. 

לדברי אותם גורמים, הנייה שידר לנוכחים בפגישות תחושה כי חמאס יצליח לשמור על שלטונו ברצועה. אחד מהם אף אמר לכאן חדשות: "ניכר שלא נפל להם האסימון ושהם לא באמת מבינים מה מתרחש ברצועת עזה. זה גם מראה על ניתוק מסוים בינם לבין הנהגת חמאס בעזה".

בתגובה לכך, נתניהו הצהיר כי הנחה את המוסד לפעול נגד ראשי חמאס "באשר הם". שר הביטחון יואב גלנט הגיב גם כן להתרברבותואמר: "הם חיים על זמן שאול, המאבק בחמאס ישתרע על כל הגלובוס".

הפופולריים