רס"ל אור ברנדס נפל אמש ברצועה, סמ"ר אסי סמה מת מפצעיו

רס"ל אור ברנדס נפל אמש ברצועה, סמ"ר אסי סמה מת מפצעיו
הותרו לפרסום שמות שני לוחמים שאמש שנקבע מותם, האחד נפל אמש במרכז רצועת עזה, השני נפטר מפצעיו כשלושה שבועות אחרי שנפצע קשה בעזה. בכך עלה מניין חללי צה"ל מתחילת המלחמה ל-398
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אור ברנדס אסצ'לו סמה
צילום: דובר צה"ל

צה"ל התיר הבוקר (ראשון) לפרסום כי רס"ל (במיל') אור ברנדס, בן 25 משוהם, לוחם בגדוד 82 של חטיבה 7, נפל אמש בקרב במרכז רצועת עזה.

עוד הותר לפרסום כי סמ"ר אסי (אסצ'אלה) סמה, בן 20 מפתח תקווה, לוחם בפלוגת החוד בגדוד 932 של חטיבת הנח"ל, מת מפצעיו שלושה שבועות אחרי שנפצע בקרב בעזה. סמה היה מורדם ומונשם מ-14 בנובמבר ועבר סדרת ניתוחים שבסופה מצבו הוגדר קשה ויציב. אך ביום חמישי האחרון מצבו הידרדר ואמש הוא נפטר. הוא הועלה מדרגת סמל לדרגת סמ"ר לאחר מותו. הלווייתו תתקים בשעה 13:00 בחלקה הצבאית בבית העלמין סגולה בפתח תקווה. בכך עלה מניין חללי צה"ל מתחילת המלחמה ל-398.

דודתו של ברנדס, נאוה, סיפרה עליו בריאיון לאסתי פרז בתוכנית "בחצי היום" ואמרה כי "אנחנו לא יודעים מה קרה. כפי הנראה הוא החליף נהג טנק שיצא לחתונה, הוא לא היה עם הצוות שלו. ילד קסם, כולו אור. להורים היתה תחושה קשה כל הזמן, גם אחיו הגדול ברק תותחן שנלחם". 

קריסטינה יארוס המחנכת של סמ"ר אסי (אסצ'אלה) סמה סיפרה עליו בכאן רשת ב: " "אסי היה דמות מנהיגותית, נערצת. יש משפט שהוא האמין בו ופעל על פיו 'תהיה יותר חזק מהתירוץ שלך'. אני בטוחה שאם הגורל שלו היה אחר היינו שומעים עליו הרבה". 

אתמול הותר לפרסום כי מפקד החטיבה הדרומית באוגדת עזה, אל"מ אסף חממי, נפל בקרב ביום הראשון של המלחמה. חממי, תושב קריית אונו, היה אמור לחגוג אתמול את יום הולדתו ה-41. יחד עם חממי נפלו שני לוחמים בחפ"ק שלו: סמ"ר תומר יעקב אחימס, בן 20 מלהבים, קשר מפקד חטיבה וסמל קיריל ברודסקי, בן 19 מרמת גן, חפ"ק מפקד חטיבה. גופותיהם נמצאות גם הן בידי ארגון הטרור.

הפופולריים