"היינו חוזרים ללחימה גם במחיר הפציעה"

"היינו חוזרים ללחימה גם במחיר הפציעה"
יובל פטייב, מפקד בגולני, נפצע בנמ"ר בשבת השחורה, ועופר בכר, חייל מילואים שנפגע ממרגמה בקרבות בעזה בריאיון לכאן רשת ב
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
צה"ל בעזה, ישראל במלחמה, רצועת עזה, חיילים, טנקים
צילום: דובר צה"ל

יובל פטייב בן ה-20 מקריית שמונה, מפקד כיתה בגדוד 51 של גולני, נפצע בפלישת מחבלי חמאס ב-7 באוקטובר. עופר בכר בן ה-29 מתלמי אלעזר, חייל מילואים בהנדסה קרבית, נפגע בקרבות בעזה. בריאיון לכאן רשת ב ששודר היום (ראשון) בתוכנית הבוקר הזה בכאן רשת ב, סיפרו השניים על השיקום והתקווה לחזור ולתרום ללחימה: "היינו עושים את אותו הדבר". 

פטייב סיפר על הרגעים הקשים בשטח בשבת השחורה: "זה תפס אותנו ב-06:30 בבוקר, היה פיצוץ מטורף ואתה מזהה שזה לא יכול להיות אימונים כי זה יום שבת. נכנסנו לנמ"ר שלנו כולם ומתגברות קריאות בקשר שיש כבר אירוע גדול במעבר ארז, יש חדירות בנתיב העשרה, ואתה יושב אתה קולט שזה קורה, אתה עומד לראות מחבלים פנים מול פנים. אתה רואה מאות מחבלים רצים, היינו בערך 200 מטר מהם. ממש ספגנו שם לפחות, חמישה שישה טילים בחמש הדקות הראשונות".

"מהר מאוד זה השבית את הנמ"ר, אף אחד לא נפגע מבפנים אבל לא היינו יכולים לזוז והיינו בעצם תקועים בתוך קופסה על הגדר. באיזשהו שלב אחד המחבלים אחד עלה למעלה לנסות לשים מטען על הפתח, ובמקביל אחד זחל מתחת. והוא שם מטען ממש מתחת לכיסא שלי. מההדף אני עפתי ימינה והרגל שלי נשארה מקובעת בין שני כיסאות. השלמתי עם זה שאני איבדתי את הכף רגל הייתי בטוח שזו הפציעה, וכשבאתי לברזילי ממש דחפו לי כמה שיותר חומרים כדי שלא ארגיש כלום. כשהתעוררתי הייתי עם גבס ושאלתי את הרופא שלידי אם הרגל שלמה, הוא אמר שכן. לא הצלחתי להאמין לו כי אני הייתי בטוח שכבר אין לי כף רגל".

בכר ביטל את טיולו בתאילנד, חזר ארץ והצטרף ללחימה שבוע לאחר מכן. במהלך פעילות קרקעית הוא נפגע מפגיעת פצצת מרגמה: "איך אומרים, טובי בנינו, אנשים שנפצעים והם עדיין ממשיכים להילחם בשביל עצמם, בשביל הצוות שאיתם בשביל מדינת ישראל. הנה שמעת שיובל אמר בהנחה שיתאפשר לו הוא גם היה חוזר זה הרמה וכמו שיובל אומר זה גם אני חושב את זה וגם אני הייתי חוזר. גם אם היה בדיעבד היינו יודעים שהיינו נפצעים היינו עושים אותו הדבר". 

הפופולריים