פרסום ראשון

בוועדה קטנה ומסווגת: כך יקום בית הדין שישפוט את מחבלי חמאס

בוועדה קטנה ומסווגת: כך יקום ביה"ד שישפוט את מחבלי חמאס
גורמים בוועדה חשפו כי הדיונים יהיו סגורים לתקשורת כדי למנוע דליפת מידע החוצה שיפגע בחטופים - וכי יש רצון שלא ישתתפו בה חברי כנסת מהמפלגות הערביות: "מתוך חשש שהתהליך ייפגע"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
פריצת חמאס 7 באוקטובר
צילום: ללא

לאחר דחיית הדיון הראשון על הקמת בית הדין שישפוט את מחבלי חמאס שהשתתפו בטבח ב-7 באוקטובר, מחשש לסכן את החטופים הישראלים בעזה - גובש מתווה בכנסת לקידום החוק. כך פורסם היום (שני) לראשונה בכאן חדשות.

> הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

על פי המתווה, תוקם ועדת משנה קטנה ומסווגת מטעם ועדת החוקה של הכנסת שתכין את החוק, והדיונים בה יהיו סגורים לתקשורת כדי למנוע פרסום של ההחלטות הנוגעות להליך שיפוט המחבלים ואפשרויות הענישה.

גורמים בוועדה סיפרו שוועדת המשנה תהיה קטנה ומצומצמת ובין היתר לא יהיו בה חברי הכנסת של המפלגות הערביות. אותם גורמים גילו שלצד הרצון שהפורום שמגבש את החוק יהיה ענייני ואינטימי, היה גם רצון שחברי הכנסת הערבים לא יקחו חלק בתהליך מתוך חשש שהתהליך ייפגע.

הדיון בדבר הקמת בית הדין המיוחד שישפוט את מחבלי החמאס שלקחו חלק בזוועות 7 באוקטובר נדחה בשבוע שעבר ברגע האחרון - מחשש לפגיעה בהליך שחרור החטופים מידי חמאס. בחודש שעבר פרסמנו כי היועצת המשפטית לממשלה, הפרקליטות, הנהלת בתי המשפט והסנגוריה הציבורית סבורים כולם שהדין הפלילי הרגיל באמצעות בית משפט רגיל הוא לא ההליך הנכון לאכיפת הדין מול מחבלי חמאס.

הפופולריים