פרסום ראשון

האיום בים האדום: ישראל פנתה למדינות שונות במטרה להקים כוח שייגן על נתיבי השייט

ישראל פנתה לכמה מדינות במטרה להקים כוח משותף בים האדום
הפנייה בוצעה בין היתר לבריטניה וליפן. זאת, בעקבות המתקפות החוזרות של המורדים בתימן נגד ספינות מסחריות ואחרות. מאז תחילת המלחמה הרחיב חיל הים את פעילותו בים האדום, בעיקר נגד איומים אוויריים על אילת
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
חות'ים חותים תימן ספינה אונייה
צילום: צילום מסך

ישראל פנתה באופן רשמי לכמה מדינות, בהן בריטניה ויפן, במטרה להקים כוח משימה ייעודי שיפעל בים האדום כדי להבטיח את חופש נתיבי השייט באזור - כך פורסם הערב (שני) בחדשות הערב בכאן 11. זאת, בעקבות המתקפה אתמול של המורדים החות'ים בתימן נגד שלוש ספינות מסחריות ומשחתת אמריקנית. הכוח הייעודי שישראל מבקשת להקים יפעל במסגרת קואליציה רב לאומית באזור מיצרי באב אל-מנדב.

עקבו אחרי ערוץ הוואטסאפ של כאן חדשות - לחצו על הפעמון ואתם מעודכנים
החטופים שעדיין בשבי חמאס: הרשימה המלאה

בישראל נערכים למתקפות נוספות של החות'ים נגד כלי שייט ישראלים או כאלה בעלי זיקה לאנשי עסקים ישראלים, ובוחנים דרכי פעולה - לא בהכרח בצורה עצמאית, אלא גם במסגרת קואליצייה של מדינות.

מאז שהחלה המלחמה בעזה הרחיב חיל הים את פעילותו בים האדום, בעיקר במטרה לבצע משימות "הגנת שמיים" - סיכול איומים אוויריים מאזור תימן על העיר אילת.

אתמול תקפו החות'ים שלוש ספינות מסחריות שפעלו במים בינלאומיים בדרום הים האדום. פיקוד המרכז של ארה"ב הודיע בתגובה: "הם סיכנו את חייהם של צוותים בינלאומיים המייצגים מספר מדינות ברחבי העולם. יש לנו את כל הסיבות להאמין שהתקיפות הללו, על ידי החות'ים בתימן, מתאפשרות במלואן על ידי איראן. ארצות הברית תשקול את כל התגובות המתאימות בתיאום מלא עם בעלות בריתה ושותפיה הבינלאומיים". 

 

הפופולריים