דיווח ברויטרס: חיל הים האמריקני יירט כטב"ם ששוגר מתימן על ידי החות'ים

רויטרס: חיל הים האמריקני יירט כטב"ם ששוגר מתימן
סוכנות הצי הסוחר הבריטי הודיעה כי קיבלה דיווחים על תקרית במעורבות כטב"מים בים האדום
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
השתלטות של המורדים החות'ים על ספינת משא
צילום: רויטרס

גורם ביטחוני אמריקני מסר לרויטרס כי ספינה בחיל הים האמריקני הפילה הבוקר (רביעי) כטב"ם שמקורו מתימן, באזור שנשלט על ידי המורדים החות'ים. מוקדם יותר היום, סוכנות הצי הסוחר הבריטי הודיעה כי קיבלה דיווחים על תקרית במעורבות כטב"מים בים האדום, מערבית לתימן.

עקבו אחרי ערוץ הוואטסאפ של כאן חדשות - לחצו על הפעמון ואתם מעודכנים

החטופים שעדיין בשבי חמאס: הרשימה המלאה

מקורות סעודים מסרו לרויטרס כי סעודיה ביקשה מארצות הברית לגלות איפוק בתגובתה למתקפות החות'ים נגד ספינות בים האדום. לטענתם במסר ההבלגה, יש כדי למנוע מהסלמה נוספת במלחמה שבין ישראל לחמאס. עד כה, בסעודיה היו שבעי רצון מהאופן שבו ארצות הברית התנהלה נוכח המלחמה ואי התרחבותה, והעידו על כך שסעודיה לחצה רבות בעניין. זו אחת מן הסיבות לכך שהסכסוך בעזה צריך להסתיים, כך על פי אותם גורמים.

הדיווח הבריטי

בתוך כך, בכאן חדשות פורסם כי ישראל פנתה באופן רשמי לכמה מדינות, בהן בריטניה ויפן, במטרה להקים כוח משימה ייעודי שייפעל בים האדום כדי להבטיח את חופש נתיבי השייט באזור. זאת, בעקבות המתקפות של המורדים החות'ים על אוניות סוחר והאיום מצידם מתחילת הלחימה ברצועת עזה. הכוח הייעודי שישראל מבקשת להקים יפעל במסגרת קואליציה רב לאומית באזור מיצרי באב אל-מנדב.

ראש ממשלת המעבר של החות'ים בתימן, עבד אל-עזיז בן חבתור אמר ב-22 באוקטובר כי אם המתקפה על עזה תימשך, ספינות ישראליות יותקפו בים האדום. לכך הגיב שר ההגנה אמריקני לויד אוסטין שאמר לרשת ABC: "אנו רואים אפשרות להסלמה משמעותית נגד כוחותינו ואנשינו באזור ולכן נעשה מה שנדרש כדי להבטיח שהכוחות שלנו מוגנים ושיש לנו אפשרות להגיב. הכוחות הנוספים שולחים מסר נוסף למי שירצה להרחיב את העימות".

בתחילת השבוע תקפו החות'ים שלוש ספינות מסחריות, שפעלו במים בינלאומיים בדרום הים האדום. פיקוד המרכז של ארצות הברית הודיע בתגובה: "הם סיכנו את חייהם של צוותים בין לאומיים המייצגים מספר מדינות ברחבי העולם. יש לנו את כל הסיבות להאמין שהתקיפות הללו, על ידי החות'ים בתימן, מתאפשרות במלואן על ידי איראן. ארצות הברית תשקול את כל התגובות המתאימות בתיאום מלא עם בעלות בריתה ושותפיה הבינלאומיים".

הפופולריים