"בלה הכלבה עזרה לי": מיאה ליימברג מספרת על השבי בעזה

"בלה הכלבה עזרה לי": מיאה ליימברג מספרת על השבי בעזה
מיאה ליימברג, שריגשה מדינה שלמה כששוחררה מהשבי כשהיא נושאת את בלה כלבתה הקטנה על הידיים, התראיינה ושיתפה על החוויות הקשות מהשבי - והטיפול בכלבתה במהלכו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מיאה ובלה
צילום: צילום: רויטרס

מיאה ליימברג בת ה-17, ששוחררה בשבוע שעבר משבי חמאס כשהיא אוחזת בכלבתה האהובה בלה, שיתפה בחוויה הקשה בריאיון שפורסם היום (רביעי) בסוכנות הידיעות רויטרס.

"החוויה הייתה קשה. בלה עזרה לי מאוד, האכלנו אותה בשאריות האוכל שלנו", מיאה ליימברג מספרת על הימים בשבי חמאס והטיפול בכלבה שהצליחה להחביא בפיג'מה | הידיעה >>> https://t.co/F50cqGpSKm@ShirazTikva pic.twitter.com/l8R85YZc3o

ביום החטיפה, מיאה הסתירה את בלה הקטנה מתחת לבגדיה: "היא פחדה שמשהו יקרה לה אם תשאיר אותה מאחור", סיפר אביה. מיאה, בלה והאם גבריאלה, ששוחררה גם היא, הגיעו לכניסה למנהרות בעזה - ורק בשלב הזה, כשהתבקשו לטפס על סולם, מחבלי חמאס הבחינו בכך שמדובר בכלבה - ולא בבובת פרווה. לאחר וויכוח שהתפתח במקום, הוחלט להניח לכלבה הלבנה להישאר עם משפחתה.

"למזלי, בניגוד לכלבים קטנים אחרים, בלה די שקטה - אלא אם היא משחקת. אני חושבת שהמחבלים היו לוקחים אותה אם היא הייתה מרעישה", סיפרה מיאה. "האכלנו אותה בשאריות האוכל שלנו והשגחנו עליה כל הזמן".

למרות הטרחה והקושי שבטיפול בה, מיאה שיתפה כי בלה סייעה לה לעבור את השבי: "היא עזרה לי מאוד. היא הייתה תמיכה מוסרית. אני ברת מזל שהצלחתי להחזיק אותה ולהחזיר אותה".

בני המשפחה שנותרו מחוץ לשבי חיפשו את בלה במשך כל הזמן - ולא העלו בדעתם שגם היא נמצאת בעזה. ביום שחרורן של מיאה וגבריאלה, הם היו המומים לגלות שבלה שוחררה גם היא.

 

 

הפופולריים