מנותקים

המסמכים חושפים: בנו של הנייה רכש תכשיטים באלפי דולרים

המסמכים חושפים: בנו של הנייה רכש תכשיטים באלפי דולרים
קבלות שנמצאו בפעילות הקרקעית מציגות רכישות שביצע בנו של ראש הלשכה המדינית של חמאס מחנויות בעזה וקטר. סכום הכסף של קבלה אחת שווה למשכורת של כמעט שנתיים עבור התושב העזתי הממוצע
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הנייה והקבלות של בנו
צילום: אי-פי

צה"ל חשף היום (חמישי) קבלות על סך אלפי דולרים מקניות של תכשיטי יוקרה שרכש בנו של אסמאעיל הניה, ראש הלשכה המדינית של חמאס. הקבלות נמצאו כחלק ממסמכים רבים שנאספו במהלך הפעילות הקרקעית ברצועה - ומצביעים על ניתוק בין תושבי הרצועה להנהגת חמאס. 

> עקבו אחרי ערוץ הוואטסאפ של כאן חדשות - לחצו על הפעמון ואתם מעודכנים

> החטופים שעדיין בשבי חמאס: הרשימה המלאה

סכום הכסף של קבלה אחת שווה למשכורת של כמעט שנתיים עבור התושב העזתי הממוצע, שמרוויח כ-1,200 שקלים בחודש. שיעור האבטלה ברצועה עומד על 45%. באחת הפשיטות נתפסו חמש קבלות על שמו של מעאד׳ אסמאעיל הניה, בנו הרביעי של ראש הלשכה המדינית של חמאס, המעידות על רכישת תכשיטי יוקרה באלפי דולרים מחנויות ברצועת עזה ובקטר.

בחודש שעבר פורסם בכאן חדשות כי מנהיגי חמאס בחו"ל, איסמעיל הנייה וחאלד משעל, נמצאים באופוריה של ניצחון בעקבות המתקפה ב-7 באוקטובר, זאת בניגוד למה שמקובל לחשוב בישראל. גורמים שנפגשו עם מנהיגי ארגון הטרור סיפרו שהנייה שידר לנוכחים בפגישות תחושה כי חמאס יצליח לשמור על שלטונו ברצועה. אחד מהם אף אמר לכאן חדשות: "ניכר שלא נפל להם האסימון ושהם לא באמת מבינים מה מתרחש ברצועת עזה. זה גם מראה על ניתוק מסוים בינם לבין הנהגת חמאס בעזה".

הפופולריים