היום ה-62 למלחמה

גל איזנקוט, בנו של חבר קבינט המלחמה גדי איזנקוט, נפל בקרב ברצועה

גל איזנקוט, בנו של השר גדי איזנקוט, נפל בקרב ברצועה
רס"ר (במיל') איזנקוט, בנו של הרמטכ"ל לשעבר, נהרג בפיצוץ בפיר מנהרה בדרום הרצועה. השר קיבל את הבשורה הקשה במהלך ביקור בפיקוד הדרום. נתניהו לאיזנקוט: "בוכים איתכם ומחבקים אתכם". גנץ: "גל חונך לאהבת המדינה - ואהב אותה בכל נימי נפשו"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
--
צילום: --

רס"ר (במיל') גל איזנקוט, בנו של חבר קבינט המלחמה והרמטכ"ל לשעבר, גדי איזנקוט, נפל היום (חמישי) בקרב ברצועת עזה. גל בן ה-25 שירת ביחידת מגלן. השר איזנקוט קיבל את הבשורה המרה במהלך ביקור בפיקוד הדרום עם עם השר בני גנץ. גל נהרג לאחר שהכוח שבו לקח חלק זיהה פיר בשטח פתוח בדרום הרצועה. הכוח התקרב למקום, וגל נפגע מפיצוץ. הוא פונה לבית החולים "אסותא" באשדוד, שם נקבע מותו.

שידור חי בכאן 11

רס"ר (במיל') גל איזנקוט ז"ל

ראש הממשלה בנימין נתניהו כתב לאיזנקוט ולרעייתו חנה: "שרה ואני שבורי לב על נפילתו של בנכם. אנחנו בוכים איתכם ומחבקים אתכם. גל היה לוחם אמיץ וגיבור אמיתי. העם עוטף אתכם באהבה ובהוקרת תודה - היום ולתמיד".

גם שר הביטחון יואב גלנט הביע את תנחומיו למשפחת איזנקוט וכתב: "‏גל חונך על ערכי אהבת הארץ, ולדאבון הלב גם נפל למענם. ‏מי יתן ונהיה ראויים לקורבנו של גל, ושל כל הנופלים במלחמה הצודקת הזו". 

"גל נפל עם נר ראשון של חנוכה במהלך הלחימה בעזה, מכבי גיבור בן זמננו", אמר יו"ר הכנסת אמיר אוחנה. "כל חייו היו לפניו".

יו"ר המחנה הממלכתי גנץ פרסם הודעה ובה כתב: "גל לא היסס והתגייס למילואים למען המדינה שאותה חונך לאהוב כל חייו, ושאותה אהב בכל נימי נפשו. יחד עם כל עם ישראל אני שולח חיזוק גדול לגדי ולמשפחה כולה, וחיבוק גדול. כולנו מחויבים להמשיך ולהילחם למען המטרה הקדושה שבשמה נפל גל".

תמונתם האחרונה של השר איזנקוט ובנו, שצולמה במהלך המלחמה

"גדי, אנחנו מכירים עשרות שנים", כתב גנץ. "אצלך הבית הוא תבנית נוף מולדתה של המדינה. אני יודע כמה חזק אתה. כמה מאוחדת המשפחה שלכם. איך תמיד אתה שומר על הבית של כולנו, וגם על הבית האישי שלך. כך יהיה גם כעת, אני בטוח. אתה תשמור על המשפחה, וכולכם תשמרו האחד על השני חזקים". 

> עקבו אחרי ערוץ הוואטסאפ של כאן חדשות - לחצו על הפעמון ואתם מעודכנים
> החטופים שעדיין בשבי חמאס: הרשימה המלאה

ראש האופוזיציה יאיר לפיד פרסם ציוץ בחשבון הטוויטר שלו ובו כתב : "אב ובנו, שניהם במדים. שניהם נענים לקריאה, מגיעים כשצריכים אותם, עושים את מה שעליהם לעשות. גורלה של מדינה שלמה בחיבוק אחד. גדי, חנה, אנחנו בוכים איתכם" 

השר לביטחון לאומי וחבר הקבינט המדיני-ביטחוני איתמר בן גביר מסר גם הוא תנחומים למשפחת איזנקוט. "גל ינק מהבית את השירות לעם ישראל, והקריב את חייו למען המדינה של כולנו", כתב. 

שר האוצר בצלאל סמוטריץ' כתב: "הערב נר ראשון של חנוכה. גל, גיבור ישראל מצטרף לשרשרת של גיבורים בני עמנו. גבורתו יחד עם יתר הנופלים לוחמי צה״ל הם מגש הכסף ולאורם ולזכרם נילחם כולנו יחד למען תקומתה של מדינת ישראל ושל העם הזה בארצו". 

"‏כל מי שמכיר את גדי איזנקוט לא הופתע לשמוע שבנו גל היה הכי קרבי שיש", כתב השר ישראל כץ. "הוא נולד למשפחה שהקדישה את חייה למען הארץ. גל התנדב לשירות קרבי ביחידת מגלן, המשיך לשירות מילואים בעזה ונפל לאחר שלחם בגבורה עבור ההגנה על מדינת ישראל ואזרחי ישראל". 

יו"ר ש"ס אריה דרעי פרסם ציוץ ובו כתב לאיזנקוט: "אין מילים לנחם, אחי היקר. יצרור השם בצרור החיים את נשמתו ואת נשמת כל חללי צה"ל הקדושים שנפלו במערכה". 

 

 

הפופולריים