ישראל במלחמה

"אין בית שאין בו אמל"ח": תיעוד מיוחד של כתבי כאן חדשות במעוזי חמאס ברצועה

"אין בית שאין בו אמל"ח": תיעוד מיוחד במעוזי חמאס ברצועה
כתבי כאן חדשות, דניאל אלעזר וגיא קוטב, עם הלוחמים בלב ג'באליה ושג'עאיה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
דניאל אלעזר
צילום: ללא

צה"ל החל לתקוף בדרום הרצועה השבוע, עם סיום הפסקת האש, אבל הלחימה בצפון הרצועה לא פסקה ואף החריפה, כשבמוקד עומדים מעוזי חמאס במחנה הפליטים ג'באליה ובשכונת שג'עאיה. גיא קוטב ודניאל אלעזר הצטרפו לגדוד 50 של הנח"ל וכוח מילואים של גבעתי בקרבות העזים בלב ג'באליה ושג'עאיה.

> עקבו אחרי ערוץ הוואטסאפ של כאן חדשות - לחצו על הפעמון ואתם מעודכנים

> החטופים שעדיין בשבי חמאס: הרשימה המלאה

כתב כאן חדשות גיא קוטב דהר בהאמרים של כוח המילואים של גבעתי, גדוד 8717, שעובדים בלב מחנה הפליטים ברציפות תשעה שבועות. אחרי שהעמקנו לתוך הרצועה, פגשנו את מפקד הגדוד סא"ל ישראל רוזנפלד, שהסביר לנו את המשמעות של הלחימה עבור הלוחמים שלו. "אנחנו ראינו את הזוועות בעיניים", סיפר רוזנפלד. "ומי שראה אותם - אחד, לא ישכח, ושתיים, יוכל לעשות את כל מה שאנחנו עושים כאן במרחב". 

סא"ל רוזנפלד סיפר לנו על ההישגים של הגדוד בחודשיים האחרונים ברצועה: "הגדוד פה בקו החזית כבר 9 שבועות, הגדוד הרג 40 מחבלים, ופיצץ תשתיות אויב. אנחנו מטהרים פה את המרחב, בית בית, ומגלים שאין פה בית בלי אמל"ח - נ"ט, קל"צ'ים, תחמושת".

האזינו לכתבה המלאה של גיא קוטב בכאן רשת ב

רוזנפלד הדגיש את הערבוב בין תשתיות הטרור לתשתיות האזרחיות: "אנחנו מצאנו פירים בלא מעט חצרות של בתים, בתי ספר, בתי עלמין - אפילו בחצר של מרפאה. אנחנו מצאנו בתוך מטרנה של תינוק - חומר נפץ".

שוחחנו עם מספר לוחמים בשטח, ביניהם ליאוניד גורבץ', שסיפר לנו על הגעגוע למשפחה: "אני מאוד אוהב את המשפחה שלי. אני מאחל שחנוכה יהיה שמח לכל הילדים של הארץ שלנו, ושנחזור בשלום ונחגוג איתכם ביחד".

סא"ל רוזנפלד סיפר לנו על הרצון לחזור הביתה, אבל יותר מזה - להשלים את המשימה. "יש לי אישה ושלושה ילדים קטנים בבית", סיפר רוזנפלד, "אבל לא שלחו אותנו לפה סתם. אני אומר את זה גם למי שצריך למעלה, לראשי המדינה - שלחו אותנו כדי לסיים את זה אחת ולתמיד, לסיים את המלאכה. אל תעצרו באמצע".

מחשבה שמלווה לאורך הסיור בעזה – החטופים הדבר הכי חשוב עכשיו והם כאן קרוב. חג חנוכה מתחיל – זמן טוב לניסים.

הפופולריים