הקבינט ידון בהמלצת מערכת הביטחון להכניס פועלים מיו"ש

הקבינט ידון בהמלצת מערכת הביטחון להכניס פועלים מיו"ש
שר הפנים ארבל הודיע כי הוא מתנגד לקיום הדיון. בדרג המדיני גם בוחנים אפשרות של העברת כספי הרשות הפלסטינית שישראל גובה דרך ארצות הברית
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נתי שוחט, פלאש 90
צילום: נתי שוחט, פלאש 90

שלושה קבינטים צפויים להתכנס מחר (ראשון): הכלכלי-חברתי, המלחמה, והקבינט המורחב. הקבינטים ידונו בהכנסת פועלים מיהודה ושומרון והעברת כספי הרשות הפלסטינית. מערכת הביטחון דוחקת בדרג המדיני להכניס פועלים, כאשר מחר תעלה הצעה להרחיב את תנאי הענקת אישור לפועלים פלסטינים להיכנס לישראל מהגדה.

עוד נודע לכאן חדשות כי בדרג המדיני בוחנים העברת כספי הרשות - דרך ארצות הברית. כזכור, הרשות הפלסטינית מסרבת לקבל את הכספים לאחר החלטת הקבינט לנכות את הכספים המיועדים לפקידי הרשות בעזה. בתוך כך, חברי קבינט בן גביר, סמוטריץ׳, סער ורגב צפויים להתנגד להחלטות.

שר הפנים ארבל הוציא מכתב למזכיר הממשלה בו הוא מתנגד לדיון בנושא הכנסת פועלים מיהודה ושומרון לישראל. על פי ארבל הנושא דורש עבודת מטה רצינית ושיתוף של רשות האוכלוסין וההגירה, שלא בוצעו טרם הדיון.

> עקבו אחרי ערוץ הוואטסאפ של כאן חדשות - לחצו על הפעמון ואתם מעודכנים

> החטופים שעדיין בשבי חמאס: הרשימה המלאה

בד בבד הממשלה מקדמת הגדלה של מכסת הפועלים המגיעים מחו״ל, בעיקר מסרילנקה והודו, כך פורסם אתמול בכאן רשת ב. על פי בכירים במערכת הביטחון, הכנסת פועלים פלסטינים לישראל תוכל למנוע משבר כלכלי ביהודה ושומרון. אם המשבר לא יימנע - עלולה להיות הסלמה ביטחונית באזור. גורמים בממשלה אמרו לכאן חדשות: "יש התנגדות ציבורית רחבה להכניס פועלים פלסטינים כרגע. אולי ייכנסו בהמשך".

הפופולריים