אל"מ יצחק בן בשט הובא למנוחות: "חמישה לבבות שבורים"

אל"מ יצחק בן בשט הובא למנוחות: "חמישה לבבות שבורים"
מפקד חפ"ק מח"ט גולני, אל"מ בן בשט, נפל בקרב בשכונת שג'אעיה, יחד עם חברו מפקד גדוד 13 של חטיבת גולני, סגן אלוף תומר גרינברג. צה"ל התיר לפרסום כי סמל ערן אלוני נפל בקרב גם כן • אמו ספדה לו: "דווקא עכשיו, כשהשתחררת משנים בקבע - נפלת. תמסור חיבוק גדול לאחותך סיוון"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יצחק בן בשט
צילום: ללא

צה"ל התיר היום (רביעי) לפרסום כי מפקד חפ"ק מח"ט גולני, אל"מ יצחק בן בשט, בן 44 משדה יעקב, נפל אמש בקרב בשכונת שג'אעיה בצפון הרצועה. 

הקרב הקשה בשג'אעיה: המג"דים הוקפצו מחשש לחטיפת חיילים

אל"מ בן בשט, המכונה "בנבה", שירת לפני המלחמה כמפקד חטיבת המילואים יפתח, ולפני כן שימש כמפקד צוות בקורס מפקדי גדודים ומפקד חטיבת פארן. בן בשט סיים תפקידו האחרון בחודש ספטמבר והחל בתהליך פרישה מצה"ל, אך עם פרוץ המלחמה דרש להצטרף ללחימה בחזית. יצחק הותיר אחריו אישה, ארבעה ילדים ושני הורים. 

אדר, אלמנתו, ספדה לו: "אתמול בלילה שכבתי במיטה שלנו ושמעתי רכב מחנה בחוץ, הלב שלי התחיל לאותת לי. הרי אנחנו סיימנו, אנחנו כבר השתחררנו, וסיכמנו לפני שיצאת למלחמה שאתה שומר על פלאי ופלאי שומר עליך. בשלב הזה כבר הגעתי לוילון, הצצתי לפני שפתחתי להם, ומאז אנחנו בחושך. דאגתי לך מאוד. הבוקר התעוררנו כולנו במיטה שלנו וסיפרתי גם לילדים. ישבנו והתחבקנו חמישה לבבות שבורים".

אל"מ יצחק בן בשט

> הווטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי
> החטופים שעדיין בשבי חמאס - הרשימה המלאה

בן בשט נהרג בקרב בשג'אעיה יחד עם חברו, מפקד גדוד 13 של חטיבת גולני סגן אלוף תומר גרינברג, ושבעה לוחמים נוספים בהם סמל ערן אלוני, בן 19, מאופקים, לוחם בחטיבת גולני. במהלך הלחימה, צוות קרב חטיבתי של גולני יצא לסרוק מבנים בקסבה של שג'אעיה בשטח צפוף. מחבלים פתחו באש מאחד הבתים לעבר הלוחמים והפעילו מטען. הכוח השיב בירי, ובמהלך תפיסת עמדות הלוחמים התפצלו לשניים. במהלך חילוץ הגיע כוח נוסף שנכנס למבנה, שבו הופעל מטען שגרם להרוגים. בהמשך הופעל מטען נוסף על הכוח. בצה"ל בודקים אם היה במקום גם פיר. לאחר התקרית הופעל סיוע מהאוויר לחילוץ הפצועים.

אמו, עדנה, ספדה לו: "בקיץ החלטת לסיים את שירותך הצבאי. כל כך שמחנו שיצאת מהשירות הקרבי בריא ושלם, הרגשתי שיש ךל השגחה מלמעלה. השתתפת בכל המלחמות - ודווקא עכשיו, אחרי שפרשת, נפלת". האם השכולה הוסיפה: "בהפסקת האש רציתי לבוא לבקר אותך בעוטף, ואמרת לי: 'מה, אני ילד?'. עניתי לך: 'כן, אתה ילד. גם בגיל 44'. תמיד תהיה הילד שלי". היא חתמה את דבריה בהצדעה לבנה האהוב, וביקשה ממנו למסור "חיבוק גדול" לסיוון אחותו, שנפטרה גם היא. 

ראש המועצה האזורית בנימין ישראל גנץ ספד לו: "יצחק מגיבוריה ומגדוליה של הארץ הזו, מפירותיה המשובחים ביותר של בנימין ושל היישוב נוה צוף, נפל על הגנת העם והארץ שכל כך אהב כפי שהתחנך בביתו הספוג באהבת ישראל ובאהבת ארץ ישראל ותורת ישראל. יצחק נלחם בראש הכוחות ונפל כגיבור ישראל".

הפופולריים