טרור פסיכולוגי

חמאס פרסם תיעוד של 3 חטופים שנרצחו

חמאס פרסם תיעוד של 3 חטופים שנרצחו
בתיעוד נראים החטופים רון שרמן, אליה טולדנו וניק בייזר כשהם בחיים. גופותיהם של השלושה חולצו מרצועת עזה על ידי כוחות צה"ל בשבוע שעבר
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
חטופים
צילום: באדיבות המשפחות

ארגון חמאס פרסם הערב (חמישי) תיעוד של שלושה חטופים שנרצחו בשבי - רון שרמן, אליה טולדנו וניק בייזר - שגופותיהם חולצו מרצועת עזה על ידי כוחות צה"ל בשבוע שעבר. גופותיהם של בייזר ושרמן, שניהם חיילי צה"ל, חולצו משטח רצועת עזה לשטח מדינת ישראל בפעילות של לוחמים מחטיבה 551 ומיחידה 504 באגף המודיעין. לאחר הליך זיהוי שבוצע על ידי גורמי רפואה ורבנות צבאיים, הודיעו נציגי צה״ל למשפחותיהם על מותם בשבי, ועל מבצע חילוץ גופותיהם. באותו היום פרסם צה"ל פרסם כי גופתו של האזרח החטוף אליה טולדנו, בן 28 מתל אביב, חולצה גם היא משטח הרצועה. 

ניק בייזר, בן 19 מבאר שבע, נחטף בעת שירותו כנהג במת״ק עזה. רון שרמן, בן 19 מלהבים, נחטף בעת שירותו כמש״ק תיאום וקישור במת״ק עזה. חטיפת שני החיילים בעודם בחיים ממעבר ארז תועדה בסרטון. לניק היה חוש טכני, והוא חלם על קריירה צבאית. משפחתו מספרת שמגיל 14 הוא החל לעזור בעסק המשפחתי: ״הוא הנדי-מן, יש לו ידיים טובות והתחביב שלו הוא לבשל. בשבתות הוא היה מכין לכל המשפחה ארוחות שף מושקעות.״ ניק אהב מאוד בעלי חיים ולהתנדב. משפחתו מספרת שהוא אהב תמיד לעזור לאנשים - הוא התנדב בעמותת באולינג באר שבע, באמצעות המשחק הוא סייע מאוד לילדים עם מוגבלויות.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

החטופים שעדיין בשבי - הרשימה המלאה

קטיה וניקול בייזר, אמו ואחותו של ניק, התראיינו שבועיים לפני היוודע מותו לכאן חדשות וביקשו ממקבלי ההחלטות: "אל תעשו סלקציה בין גברים ונשים". השתיים אמרו: "אנחנו רוצות שהוא יחזור בדיוק כמו שרוצים את הנשים והילדים".

רון שרמן סבל מאסתמה קשה, והוריו, זוג וטרינרים מוכרים בלהבים ובאיזור, ידעו שלא ישרוד בשבי לאורך זמן ללא משאף. השניים נלחמו כדי להעביר לו תרופות, אך ללא הצלחה או שיתוף פעולה עם הצלב האדום. אביו, בעל אזרחות ארגנטינאית, פנה לגורמים שונים בשביל לגייס סיוע ציבורי, בין היתר, פנה גם לשחקן הכדורגל ליאונל מסי. 

הוריו של רון התכתבו איתו במהלך השבת השחורה, עד קבלת הודעתו האחרונה, בה כתב: "זה נגמר". אלכס, אביו של רון, התראיין כשבוע לפני היוודע מותו לכאן רשת ב וסיפר על התמיכה שהוא ואשתו מקבלים: "מדהים כמה שהעם מתייצב מאחורינו". אלכס הוסיף: "ממשלת ישראל ככל הנראה צריכה תזכורת יום יומית. הם צריכים לחשוב שהבן שלהם, הבת, הנכדה, נמצאים במנהרות חמאס. כנראה שזה לא מספיק חלחל. הלחץ הצבאי מוצדק למרות שחייהם של החטופים בסכנה".

הפופולריים