חיסול ממוקד

מפקד כוח רדואן של חיזבאללה חוסל בלבנון

מפקד כוח רדואן של חיזבאללה חוסל בלבנון
וויסאם א-טוויל היה אחראי על האימון וההכשרה המרכזית בחיזבאללה והיה מעורב בחטיפת החיילים רגב וגולדווסר בשנת 2006. התקיפה מיוחסת לישראל • דובר צה"ל: "לא נשלים עם איום סמוך לגבול הצפון, אנחנו מתכוונים לזה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
וויסאם א טוויל
צילום: .

ארגון חיזבאללה הודיע היום (שני) כי מפקד כוח רדואן של הארגון, וויסאם א-טוויל, חוסל בדרום לבנון בתקיפה שמיוחסת לישראל. א-טוויל, מפקד שטח בכיר של ארגון הטרור ומקורב לנסראללה, היה אחראי על האימון וההכשרה המרכזית. על פי הדיווחים בכלי תקשורת ערביים, ישראל תקפה את הרכב שבו שהה א-טוויל באזור א-דבשה בעיירה ח'רבת סלם בדרום לבנון. כוח רדואן, שעליו פיקד, הוא יחידת העילית של חיזבאללה, ומטרתו לחדור לישראל בעת מלחמה ולכבוש את צפון המדינה. 

> עקבו אחרי ערוץ הוואטסאפ של כאן חדשות

שלושה גורמי ביטחון אישרו לסוכנות הידיעות רויטרס כי נהרג מפקד בכיר בחיזבאללה בתקיפה הזו. אחד מגורמי הביטחון אמר כי "זו הייתה תקיפה כואבת מאוד, דברים יתלהטו כעת". סוכנות הידיעות הלבנונית דיווחה על הרוג נוסף בתקיפה. מקורות בלבנון אמרו לכאן חדשות כי החיסול של המפקד הבכיר התבצע באמצעות מטען צד שהופעל לעבר רכבו שנסע בכפר.

                                                                              הרכב בו נסע א-טוויל

טוויל לקח חלק גם בחטיפת החיילים אהוד גולדווסר ואלדד רגב בשנת 2006 וההכנות לקראתה. בתמונה שצולמה אז נראה עם עימאד מורנייה בהכנות האחרונות לחטיפה. בנוסף, ידוע כי היה אחראי לשליחת המחבלים שהטמינו את מטען החבלה במגידו בחודש מרץ האחרון. 

                                                               א-טוויל עם עימאד מורנייה, 2006
                                                                       א-טוויל עם קאסם סולימאני

 

החזית החדשה של חמאס | האזינו להסכת "עוד יום" >

הפופולריים