כתב אישום יוגש נגד המתחזה למשפחת ביבס שגייס 100 אלף ש"ח מגולשים

כתב אישום יוגש נגד המתחזה למשפחת ביבס שגייס 100 אלף ש"ח
על פי החשד, סתיו קרייף הציג את עצמו כבן משפחות חטופים שונות ברשתות החברתיות - וגייס כסף מגולשים תמימים. המדינה הצהירה כי היא מתכוונת להגיש נגדו כתב אישום
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
-
צילום: צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

בית המשפט השלום בחדרה הגיש היום (חמישי) הצהרת תובע, המצביעה על כוונת המדינה להגיש כתב אישום נגד סתיו קרייף, החשוד בהתחזות לבני משפחות חטופים ומפונים. כפי שפורסם לראשונה בכאן חדשות, על פי החשד, קרייף בן ה-30 מיקנעם שיתף פעולה עם שני חשודים נוספים וגייס תרומות כספיות בסך כ-100 אלף שקלים. 

יחידת ההונאה והפשיעה המקוונת במחוז המרכז פתחה בחקירה נגד החשוד כבר בחודש נובמבר. על פי החשד, קרייף פנה לציבור עשרות פעמים ברשתות החברתיות, כשהוא מציג את עצמו כבן משפחה של חטופים ונעדרים שונים - ומבקש לקבל תרומות כספיות במזומן. בין השאר, הציג עצמו כבן המשפחות ביבס ואשר. כ-40 גולשים נענו לבקשותיו - בהם גם 20 משפחות חטופים ונרצחים. חלק מהגולשים תרמו אלפי שקלים. שותפיו של קרייף, לפי החשד, אספו את הכסף מהקורבנות שהונו. 

קרייף נעצר בנתב"ג כשהיה בדרכו לנופש בחו"ל. מעצרם של השלושה הוארך בתחילה בשישה ימים - ובהמשך שותפיו שוחררו בתנאים מגבילים, בעוד שנגדו, כאמור, הוגשה היום הצהרת התובע. האישום המיוחס נגד החשוד הוא בגין קבלת דבר מרמה בנסיבות מחמירות.

קרייף השתחרר מהכלא רק כחודשיים לפני המקרה, לאחר שריצה עונש על עבירות מרמה והונאה אחרות. בעבר התחזה לאנשים נוספים, בין היתר לראש ארגון פשע. 

 

הפופולריים