פרסום ראשון

כוחות צה"ל לא רשאים לירות במי שמתקרב לגדר בעזה

כוחות צה"ל לא רשאים לירות במי שמתקרב לגדר בעזה
הוראות הפתיחה באש של צה"ל לא מאפשרות לאכוף את הפרמטר החדש שהוכרז עם תחילת המלחמה • לוחמי מילואים לכאן חדשות: "הידיים שלנו קשורות כאילו לא היה כאן טבח" • צה"ל: "הוראות הפתיחה באש לא השתנו, ערוכים לאורך הגבול בכוחות רבים"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
גדר הגבול של עזה פרוצה אחרי מתקפת הפתע של חמאס 7.10.23
צילום: עבד רחים חטיב, פלאש 90

מערכת הביטחון הכריזה בתחילת המלחמה על רצועת ביטחון חדשה ברצועת עזה בעומק של קילומטר מהגבול עם ישראל, זאת כדי למנוע התקרבות של פלסטינים לגדר מחשש שמדובר במחבלים מחופשים - כפי שהתרחש לפני מתקפת חמאס ב-7 באוקטובר. עם זאת, כפי שפורסם הערב (ראשון) בחדשות הערב בכאן 11, הוראות הפתיחה באש של צה"ל השתנו בחודש האחרון כך שאינן מאפשרות לאכוף את הפרמטר החדש.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי

שמות החטופים בשבי חמאס

לפיכך, פלסטינים יתקרבו למרחב הגדר ברצועת עזה כאשר הלוחמים אינם מורשים לבצע ירי לעברם. חיילי מילואים שמשרתים ברצועת עזה מסרו לכאן חדשות כי "הידיים שלנו קשורות כאילו לא היה כאן טבח". מצה"ל נמסר בתגובה: "צה"ל ערוך לאורך גדר הגבול עם כוחות רבים ופועל במגוון דרכיו להגנה מרחב. הוראות הפתיחה באש הינן סדורות, ומאפשרות לכוחות להסיר כל איום, עם מלוא הכלים לשמירה על חייהם". 

עוד הוסיפו בצה"ל כי "הוראות הפתיחה באש לא השתנו, והן מאפשרות לכוחות להסיר כל איום, תוך שמירה על חייהם. צה"ל ערוך לאורך הגבול בכוחות רבים ופועל במגוון דרכים להגנה במרחב".

כמו כן, מוקדם יותר היום, פורסם בכאן רשת ב כי בצה"ל התקבלה החלטה שתצפיתניות המשרתות באוגדת עזה, סמוך לגבול, לא יקבלו נשק, על אף הטבח הרצחני שבוצע בבסיס נחל עוז ב-7 באוקטובר. בהתאם לזאת, תצפיתניות שמשרתות בבסיסי העוטף בהם אוגדת עזה, רעים וכיסופים ימשיכו להסתובב ללא נשק. בנוסף, גם תצפיתניות שמשרתות בגזרות אחרות סמוך לגבול עם יהודה ושומרון, בגזרה הצפונית ובגבול מצרים, נותרו לא חמושות. 

 

הפופולריים