"קשרו קשישה כדי למשוך חיילי צה"ל": העדות של הרופא שלחם בעזה

"קשרו קשישה כדי למשוך חיילים": העדות של הרופא שלחם בעזה
ד"ר אורן תמרי, רופא גדודי, סיפר בריאיון לכאן 11 על הקשישה שמצאו קשורה באזיקונים בח'אן יונס: "הם משתמשים באנשים חסרי ישע, עם מוגבלות שכלית או פיזית כפיתיונות"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הפעילות בחאן יונס
צילום: דובר צה"ל

בין אם מדובר בשימוש בבתי החולים, או ירי מבתי ספר ובתי אזרחים בעזה - ככל שנמשכת הלחימה ברצועה, הולך ומתבהר האופן הנרחב בו משתמשים מחבלים באוכלוסייה האזרחית למטרותיהם. בריאיון למאיה ראכלין בכאן 11 סיפר היום (שני) ד"ר אורן תמרי, רופא בגדוד 6655, על קשישה עזתית שטיפל בה בחאן יונס: "היא הייתה קשורה למיטה באזיקונים, לדבריה במשך יומיים".

> הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

תמרי סיפר כי כוחות צה"ל זיהו את הקשישה בחאן יונס בבית נטוש ואמר: "השאירו אותה שם כדי שניכנס לבית ממולכד. המחבלים משתמשים באנשים חסרי ישע, עם מוגבלות שכלית או פיזית, כפיתיונות". הוא הוסיף: "הקשישה סיפרה ש'חיילים דוברי ערבית' אזקו אותה, השאירו בקבוק מים קטן ואמרו לה להיות בשקט".

לפני כשבוע, סיפר גם סרן במיל' דור אברהם, ששימש כמותרגמן, על הפעולה שהשתתף בה, שהחלה כמבצע הומניטרי לחילוץ זוג קשישים ונגמרה בפינוי נוסף של אישה וילדים. הוא אמר בריאיון בכאן 11: "העזתים שעזרנו לפנות סיפרו שהיו כל מיני גורמים שמנעו מהם להתפנות וביקשו מהם להישאר בבית".

"אני מכיר עוד כמה 'חוויות' נוספות של חיילים וקצינים שנתקלו בסיטואציות האלה", אמר אברהם והוסיף: "אני יכול להגיד ב-100% שכולם טופלו ברמה ובצד ההומניטרי הטוב ביותר. אני שמח שזה הצבא שלנו ושאנחנו מתנהגים אחרת, ושיצא לנו לעשות את הפעילות הזו - זו פעילות הומניטרית מדרגה ראשונה".

הפופולריים